Zotrvanie vodného slalomu na OH aj zásluhou SOV.

Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru dala vo štvrtok zelenú vodnému slalomu a rozhodla, že bude súčasťou pekinského olympijského programu v roku 2008.

SITA, pp, ss | 21.02.2003 22:27:14

Je to nesporne aj zásluha Slovenského olympijského výboru, ktorý vyvíjal výnimočnú aktivitu za zotrvanie tejto vodáckej disciplíny na OH. "Túto pozitívnu správu beriem ako zadosťučinenie,“ komentoval generálny tajomník SOV a člen exekutívy Európskych olympijských výborov Martin Benko. "Od momentu, keď programová komisia prišla s návrhom vypustiť z olympijského programu aj vodný slalom, sme vyvinuli nesmierne diplomatické úsilie, aby sme tento stav zmenili. Predovšetkým sme vychádzali z nie celkom presných údajov a záverov komisie a silnými argumentmi sme sa snažili presvedčiť o budúcnosti tejto kanoistickej disciplíny. Slovenský olympijský výbor sa významne podieľal na tomto diplomatickom úspechu. Ponúkli sme svoje služby Medzinárodnej kanoistickej federácii. Spoločne s českým expertom Jaroslavom Pollertom, bývalým šéfom slalomovej sekcie ICF, sme pripravili jasné stanovisko, ktoré sme prezentovali na novembrovom stretnutí národných olympijských výborov a kanoistických zväzov vplyvných vodáckych krajín, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave za účasti šéfa Európskej kanoistickej asociácie Alberta Woodsa. Osobne som vystúpil na zasadnutí EOV na Islande a absolvoval viaceré rozhovory na ďalšom zasadnutí EOV nedávno v Blede. Na novembrové zasadnutie Medzinárodného olympijského výboru som viezol 40-kilogramový kufor propagačných materiálov ICF, na ktorých, mimochodom, bola na titulnej stránke naša majsterka Európy Elena Kaliská. Úzko sme po celý čas spolupracovali s ICF, s jej predsedom Ulrichom Feldhoffom, predsedom slalomovej sekcie Petrom Horsterom, členom exekutívy Richardom Foxom a Albertom Woodsom. Prirodzene, na diskrétne rozhovory s prezidentom MOV Jacquesom Roggem sme využili aj jeho bratislavský pobyt koncom januára, kde sme sa zišli na spoločnom obede aj s naším olympionikom desaťročia a olympijským víťazom Michalom Martikánom. Sústavne sme boli v kontakte s ICF a koordinovali naše kroky. Nazdávam sa, že sila našich argumentov zavážila. Bol som trochu prekvapený, keď sa v niektorých médiách objavili po tlačovej besede s Roggem pesimistické ohlasy. Nebol na ne nijaký dôvod. Rogge odpovedal diplomaticky, bol trochu zdržanlivý a, isteže, nemohol dať nijaký konkrétny prísľub. Som rád, že môžem vodným slalomárom zablahoželať, že ich olympijská tradícia bude mať aj pekinské pokračovanie. Teším sa spolu s nimi. Toto úsilie sme dotiahli do víťazného konca aj veľmi dobrou diplomatickou prácou a konkrétnymi krokmi Slovenského olympijského výboru.“Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Zotrvanie vodného slalomu na OH aj zásluhou SOV.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra