Zotrvanie vodného slalomu na OH aj zásluhou SOV.

Exekutíva Medzinárodného olympijského výboru dala vo štvrtok zelenú vodnému slalomu a rozhodla, že bude súčasťou pekinského olympijského programu v roku 2008.

SITA, pp, ss | 21.02.2003 22:27:14

Je to nesporne aj zásluha Slovenského olympijského výboru, ktorý vyvíjal výnimočnú aktivitu za zotrvanie tejto vodáckej disciplíny na OH. "Túto pozitívnu správu beriem ako zadosťučinenie,“ komentoval generálny tajomník SOV a člen exekutívy Európskych olympijských výborov Martin Benko. "Od momentu, keď programová komisia prišla s návrhom vypustiť z olympijského programu aj vodný slalom, sme vyvinuli nesmierne diplomatické úsilie, aby sme tento stav zmenili. Predovšetkým sme vychádzali z nie celkom presných údajov a záverov komisie a silnými argumentmi sme sa snažili presvedčiť o budúcnosti tejto kanoistickej disciplíny. Slovenský olympijský výbor sa významne podieľal na tomto diplomatickom úspechu. Ponúkli sme svoje služby Medzinárodnej kanoistickej federácii. Spoločne s českým expertom Jaroslavom Pollertom, bývalým šéfom slalomovej sekcie ICF, sme pripravili jasné stanovisko, ktoré sme prezentovali na novembrovom stretnutí národných olympijských výborov a kanoistických zväzov vplyvných vodáckych krajín, ktoré sa uskutočnilo v Bratislave za účasti šéfa Európskej kanoistickej asociácie Alberta Woodsa. Osobne som vystúpil na zasadnutí EOV na Islande a absolvoval viaceré rozhovory na ďalšom zasadnutí EOV nedávno v Blede. Na novembrové zasadnutie Medzinárodného olympijského výboru som viezol 40-kilogramový kufor propagačných materiálov ICF, na ktorých, mimochodom, bola na titulnej stránke naša majsterka Európy Elena Kaliská. Úzko sme po celý čas spolupracovali s ICF, s jej predsedom Ulrichom Feldhoffom, predsedom slalomovej sekcie Petrom Horsterom, členom exekutívy Richardom Foxom a Albertom Woodsom. Prirodzene, na diskrétne rozhovory s prezidentom MOV Jacquesom Roggem sme využili aj jeho bratislavský pobyt koncom januára, kde sme sa zišli na spoločnom obede aj s naším olympionikom desaťročia a olympijským víťazom Michalom Martikánom. Sústavne sme boli v kontakte s ICF a koordinovali naše kroky. Nazdávam sa, že sila našich argumentov zavážila. Bol som trochu prekvapený, keď sa v niektorých médiách objavili po tlačovej besede s Roggem pesimistické ohlasy. Nebol na ne nijaký dôvod. Rogge odpovedal diplomaticky, bol trochu zdržanlivý a, isteže, nemohol dať nijaký konkrétny prísľub. Som rád, že môžem vodným slalomárom zablahoželať, že ich olympijská tradícia bude mať aj pekinské pokračovanie. Teším sa spolu s nimi. Toto úsilie sme dotiahli do víťazného konca aj veľmi dobrou diplomatickou prácou a konkrétnymi krokmi Slovenského olympijského výboru.“

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Zotrvanie vodného slalomu na OH aj zásluhou SOV.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.