Zlatý štvorkajak na príprave v USA.

Ešte koncom februára odcestovali do kalifornského San Diega slovenskí dvojnásobní majstri sveta a Európy z minulého roka v rýchlostnej kanoistike, členovia zlatého štvorkajaka Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača a spolu s nimi aj šéftréner Pavel Blaho.

SITA, zs, ss | 27.03.2003 22:22:03

Pripravujú sa v športovom stredisku Chula Vista na brehu vodnej nádrže Otay Lake asi 30 km od hraníc USA s Mexikom. "Zatiaľ sa nám darí plniť všetko, čo sme si naplánovali. K dispozícii máme na jazere vybójkovanú trojkilometrovú dráhu, posilňovňu, atletickú dráhu, futbalové ihrisko s perfektným trávnikom, regeneračný komplex. Je tu teda o nás vynikajúco postarané," poskytol základné informácie tréner Pavel Blaho. Spoločnosť zlatým chlapcom robí okrem iných aj domáci reprezentačný tím a veslári a veslárky USA, ktorí sú majstrami sveta v osemvesliciach. "Do tohto olympijského tréningového centra sa dostanú len špičkoví športovci. Niektoré tréningy absolvujeme spoločne s Američanmi, na tartanovej dráhe sa stretávame s atlétmi, v posilňovni aj s ďalšími reprezentantami, vzájomne sa povzbudzujeme. Trénujeme štvorfázovo, do toho je zahrnutý aj strečing, regenerácia, masáže, analýzy meraní. Voľno majú chlapci iba v nedeľu," pokračoval šéftréner. Obrovskú fyzickú záťaž však celé kvarteto znáša veľmi dobre. "Všetko je zatiaľ v poriadku. Samozrejme, že sa u chlapcov objavili mozole, bolesti, ľahké preťaženia, ale v tejto etape objemovej prípravy je to v norme," nepripustil nič mimoriadne Pavel Blaho. Mimoriadne si pochvaľoval aj stravu. "Je to tu lepšie ako na olympiáde. Na výber je niekoľko druhov jedla, množstvo ovocia, výborne máme zabezpečený pitný režim. Mäso je špeciálne odtučnené, jedlá pripravujú priamo v kuchyni, čo sa nezje, priamo pred našimi očami likvidujú," pokračoval v chválení amerických prevádzkovateľov tréningového centra slovenský lodivod. Členovia slovenského štvorkajaka by sa mali v Chula Vista pripravovať do 6. apríla, tréner by však chcel ešte pár dní pridať. "Ponorkovú chorobu u chlapcov zatiaľ necítiť. Bol by som rád, keby sme tu zostali do 17. apríla, aby sa nám nestalo to, čo vlani, že sme sa z 26-stupňového tepla vrátili do zimy, dažďa a vetra," zakončil Pavel Blaho.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Zlatý štvorkajak na príprave v USA.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.