VV SOV schválil šiestich nových členov SOT

Výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (SOV) na svojom štvrtkovom zasadnutí schválil doplnenie Slovenského olympijského tímu (SOT) o šiestich športovcov. Ako informuje portál olympic.sk, počet sa zvýšil na 44, z toho 39 je z letných a 5 zo zimných športov. Ide o otvorený projekt, do ktorého môžu pribúdať ďalší športovci a zároveň niektorí vypadnúť. Trinásti členovia SOT sú štipendisti Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

SITA, ko | 30.10.2014 21:48:31

Päť nových mien členov Slovenského olympijského tímu patrí letným športovcom, jedno zimnému. Nové mená v SOT sú: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Elena Kaliská (vodný slalom), Peter Gelle, Martina Kohlová (rýchlostná kanoistika) a Matej Kazár (biatlon).

SOV chce prostredníctvom projektu SOT podporiť špičkových športovcov. V súčasnosti športový úsek SOV v spolupráci so Slovenskou olympijskou marketingovou, a.s., pripravuje finančný rámec projektu Slovenského olympijského tímu. Športovcov v SOT, ale prípadne aj ďalších v sledovaní na zaradenie do SOT bude SOV po podpise zmluvy s nimi podporovať zo svojich marketingových zdrojov.

Viacerí členovia Slovenského olympijského tímu potvrdili účasť na seminári pre športovcov, ktorý SOV organizuje 26. a 27. novembra v Sielnici. Na seminári sa zúčastnia kandidáti štartu na OH 2016 v Riu de Janeiro, ďalší športovci, ktorí by mali reprezentovať Slovensko na I. európskych hrách v roku 2015 v Baku, ako aj mladí nádejní športovci.

Výkonný výbor SOV sa vo štvrtok zaoberal aj pripravovaným projektom Slovenského olympijského tímu mládeže (SOTM), kritériami na zaradenie do tohto tímu, aj financovaním celého projektu. Kompletne by mal byť pripravený na spustenie do konca roka.

VV SOV zhodnotil aj účasť 59-člennej slovenskej výpravy na augustových II. olympijských hrách mládeže (OHM) v čínskom Nankingu. Exekutíva bez výhrad prijala hodnotiacu správu predloženú vedúcim výpravy a členom VV SOV Jozefom Göncim. Prezident SOV František Chmelár sa Jozefovi Göncimu poďakoval za jeho prácu a odporučil, aby viedol slovenskú výpravu aj na II. zimných olympijských hrách mládeže v roku 2016 v Lillehammeri. Členovia VV SOV tento návrh schválili a Jozefa Gönciho poverili vedením štábu SOV na ZOHM 2016.

Aktuálny zoznam členov Slovenského olympijského tímu (SOT):

LETNÉ ŠPORTY: Martina Kohlová, Peter Gelle, dvojkajak Juraj Tarr, Erik Vlček, štvorkajak Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demín (rýchlostná kanoistika), Danka Barteková, Zuzana Rehák-Štefečeková, Daniela Demjén-Pešková, Erik Varga, Andrzej Hubert Olejník, Juraj Tužinský, Zoltán Baláž (športová streľba), Jana Dukátová, Elena Kaliská, Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Martin Halčin, deblkanoisti Pavol a Peter Hochschornerovci, deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom), Martina Hrašnová, Lucia Klocová, Matej Tóth, Marcel Lomnický, Libor Charfreitag (atletika), Peter Sagan, Peter Velits (cestná cyklistika), Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (plážový volejbal), Samuel Piasecký (športová gymnastika), Richard Varga (triatlon), Matej Rusnák (rýchlostná kanoistika), Richard Nagy (plávanie), István Lévai (zápasenie)

ZIMNÉ ŠPORTY: Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Adam Žampa (zjazdové lyžovanie), Anastasia Kuzminová, Matej Kazár (biatlon).

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
VV SOV schválil šiestich nových členov SOT“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.