Tisícky obyvateľov Komárna privítali svojich bronzových olympionikov.

Búrlivé ovácie priaznivcov a fanúšikov privítali v utorok napoludnie v historickom centre Komárna svojich bronzových slovenských olympionikov, posádku štvorkajaku Richarda a Michala Riszdorfera, Erika Vlčeka a Juraja Baču. Sprevádzal ich dlhoročný osobný tréner Tibor Soós a reprezentačný tréner Pavel Blaho. Podujatia sa zúčastnil aj podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Béla Bugár a ďalší hostia.

TASR, pl | 04.09.2004 15:20:48

Kvarteto športovcov sa s obyvateľmi Komárna podelilo o pocity úspešných olympionikov a netajilo sa nielen spokojnosťou nad ťažko získaným tretím miestom, ale ani ďalšími ambíciami. "O štyri roky si pôjdeme do Pekingu pre olympijské zlato," prisľúbil z pódia 27-ročný Michal Riszdorfer. Členovia úspešného slovenského štvorkajaku ďalej zhodne ako jeden muž tvrdili, že najbližšie týždne po štvorročnom cykle olympijských príprav budú patriť oddychu v kruhu rodiny a priateľov, no potom opäť príde na rad drina v tréningu.

"O tri týždne už budú opäť trénovať, poznám svojich zverencov," predpovedal ich tréner Tibor Soós. Béla Bugár vysoko ocenil výkon týchto športovcov na OH 2004 a uviedol, že s troškou šťastia mohli mať aj striebro. Je však presvedčený, že komárňanská štvorica už teraz leští svoju bronzovú medailu, aby sa o štyri roky v Pekingu premenila na zlatú.

Primátor Komárna Tibor Bastrnák poďakoval komárňanským reprezentantom za úspech, ktorým preslávili svoje mesto a vyjadril nádej, že tak bronzová olympijská medaila, ako aj viacero svetových a európskych prvenstiev našich kajakárov bude komárňanskú mládež motivovať k tomu, aby sa venovali športu.

Súčasťou milej slávnosti bola aj viac ako hodinová autogramiáda, na ktorej sa o podpisy športovcov aj ich trénera usilovali predstavitelia všetkých generácií. K výbornej atmosfére prispelo vystúpenie hudobnej skupiny Shanon.hu a prúdy šampanského.

Diskusia k článku:

Sýkora Ivan

Pre tých z vás, ktorí neboli v Komárne a majú záujem o autogramy K4 na ich fotkách a zároveň chcú pomôcť Dominike je tu naša nová ponuka, fotky K4 s originál podpismi formát A4 za 100Sk,široká za 50 sk a malá rozmer 10*15cm za 25 Sk. Pri kúpe troch naraz je zľava -25Sk, spolu 150 Sk. V predaji už na pohári Slávie UK túto sobotu....

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.