SU KAZAŇ: Kanoista Matej Rusnák štvrtý vo finále C1 na 1000 m

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Matej Rusnák obsadil časom 4:15,380 min nepopulárne 4. miesto v nedeľňajšom finále v K1 na 1000 metrov na svetovej univerziáde v ruskej Kazani a nerozšíril medailovú bilanciu SR na tomto podujatí (dosiaľ: 1 - 2 - 1). V deväťčlennom finále bol Rusnák po 250 metroch piaty, po polovici pretekov klesol na 6. priečku, ale po troch štvrtinách sa posunul na 4. pozíciu, na ktorej napokon aj skončil. Slovenskému singlkanoistovi chýbalo na bronzový stupienok Rusa Iľju Štokalova 2,712 s. Víťazom C1 mužov v Kazani sa stal na kilometrovej trati Maďar Tamás Kiss výkonom 4:10,837 min pred Sergejom Jemelianovom z Kazachstanu.

SITA, ru | 15.07.2013 21:21:41

Výsledky slovenských reprezentantov v nedeľňajšom programe na svetovej univerziáde v Kazani:

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

1000 m:

C1 muži - finále: 1. Tamás Kiss (Maď.) 4:10,837 min,...4. Matej Rusnák (SR) 4:15,380

SU KAZAŇ: Kanoista Matej Rusnák štvrtý vo finále C1 na 1000 m“.