Štvorkajak si chce na ME napraviť reputáciu

Mužský štvorkajak s rôznymi posádkami býval dlhé roky tradičnou vlajkovou loďou slovenskej rýchlostnej kanoistiky. Naposledy sa však posádka v dresoch s dvojkrížom na trojvrší postavila na majstrovstvách Európy na pódium pre elitné trio v roku 2009 v nemeckom Brandenburgu. Potom sa "stroj na medaily" náhle zasekol a jeho návrat na stratené pozície sa neustále odkladá.

SITA, zs;mj | 13.06.2013 21:11:13

Veľa optimizmu nedáva ani fazóna elitnej posádky Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr v úvodných vystúpeniach v aktuálnej sezóne. Na pretekoch Svetového pohára v Szegede skončila na štvrtom mieste, o týždeň neskôr v Račiciach dopádlovali "olympionici" až na ôsmej pozícii a prehrali aj s mládežníckym štvorkajakom zostaveným z pretekárov do 23 rokov (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin).

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) dokonca zvažoval, či toto zoskupenie, ktoré vlani na Hrách XXX. olympiády v Londýne skončilo šieste, vyšle na blížiace sa majstrovstvá Európy do portugalského strediska Montemor-o-Velho. Nakoniec ale jeho štart odobril, a tak bude mať elitné kvarteto šancu napraviť si poriadne pošramotenú reputáciu.

Po pretekoch v Račiciach sa zvolila iná taktika - viac spoločných tréningov, viac zjazďovania celej posádky a na ME žiadne iné štarty. "Výsledok v Račiciach nás zdravo nahneval, uvedomili sme si, že máme pred sebou veľa roboty a musíme pracovať ešte tvrdšie ako predtým. Tri týždne spoločných tréningov nám veľmi pomohli. Uvidíme, ako nám to pôjde na majstrovstvách Európy a na čo to bude stačiť," povedal pre oficiálnu internetovú stránku SZRK tesne pred odletom na šampionát Erik Vlček.

"Háčik" lode Peter Gelle je v zostave prvý raz od začiatku sezóny. Vlani do nej spoločne s Martinom Jankovcom naskočil až tesne pred olympiádou. "Sám som zvedavý, ako to dopadne. Počas uplynulých dní sme tvrdo pracovali striedavo v Trenčíne a v Komárne. Trošku sme upravili tréning, spoločne sme v lodi trávili veľa času na vode, pracovali sme na súhre i taktike. Predošlé výsledky neboli také, ako sme si predstavovali, ale teraz cítim, že sme išli s formou hore," pridal sa Peter Gelle.

Rozjazdy mužských štvorkajakov na 1000 m sú v Montemor-o-Velho na programe v piatok popoludní. Slovákov vyžrebovali do prvej z dvoch rozjázd so štartom o 14.56 h SELČ. Ich súpermi budú Maďari, Rumuni, Poliaci, Rusi, Ukrajinci a Francúzi. Prvé tri lode si vybojujú priamy postup do nedeľného finále, zvyšné budú mať šancu ešte v semifinále, ktoré je naplánované v piatok na 18.36 h SELČ.

Diskusia k článku:

Anonym

Gelle, Vlček: pracovali sme tvrdo, forma išla hore

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2298

Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.