Štvorkajak si chce na ME napraviť reputáciu

Mužský štvorkajak s rôznymi posádkami býval dlhé roky tradičnou vlajkovou loďou slovenskej rýchlostnej kanoistiky. Naposledy sa však posádka v dresoch s dvojkrížom na trojvrší postavila na majstrovstvách Európy na pódium pre elitné trio v roku 2009 v nemeckom Brandenburgu. Potom sa "stroj na medaily" náhle zasekol a jeho návrat na stratené pozície sa neustále odkladá.

SITA, zs;mj | 13.06.2013 21:11:13

Veľa optimizmu nedáva ani fazóna elitnej posádky Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr v úvodných vystúpeniach v aktuálnej sezóne. Na pretekoch Svetového pohára v Szegede skončila na štvrtom mieste, o týždeň neskôr v Račiciach dopádlovali "olympionici" až na ôsmej pozícii a prehrali aj s mládežníckym štvorkajakom zostaveným z pretekárov do 23 rokov (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin).

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky (SZRK) dokonca zvažoval, či toto zoskupenie, ktoré vlani na Hrách XXX. olympiády v Londýne skončilo šieste, vyšle na blížiace sa majstrovstvá Európy do portugalského strediska Montemor-o-Velho. Nakoniec ale jeho štart odobril, a tak bude mať elitné kvarteto šancu napraviť si poriadne pošramotenú reputáciu.

Po pretekoch v Račiciach sa zvolila iná taktika - viac spoločných tréningov, viac zjazďovania celej posádky a na ME žiadne iné štarty. "Výsledok v Račiciach nás zdravo nahneval, uvedomili sme si, že máme pred sebou veľa roboty a musíme pracovať ešte tvrdšie ako predtým. Tri týždne spoločných tréningov nám veľmi pomohli. Uvidíme, ako nám to pôjde na majstrovstvách Európy a na čo to bude stačiť," povedal pre oficiálnu internetovú stránku SZRK tesne pred odletom na šampionát Erik Vlček.

"Háčik" lode Peter Gelle je v zostave prvý raz od začiatku sezóny. Vlani do nej spoločne s Martinom Jankovcom naskočil až tesne pred olympiádou. "Sám som zvedavý, ako to dopadne. Počas uplynulých dní sme tvrdo pracovali striedavo v Trenčíne a v Komárne. Trošku sme upravili tréning, spoločne sme v lodi trávili veľa času na vode, pracovali sme na súhre i taktike. Predošlé výsledky neboli také, ako sme si predstavovali, ale teraz cítim, že sme išli s formou hore," pridal sa Peter Gelle.

Rozjazdy mužských štvorkajakov na 1000 m sú v Montemor-o-Velho na programe v piatok popoludní. Slovákov vyžrebovali do prvej z dvoch rozjázd so štartom o 14.56 h SELČ. Ich súpermi budú Maďari, Rumuni, Poliaci, Rusi, Ukrajinci a Francúzi. Prvé tri lode si vybojujú priamy postup do nedeľného finále, zvyšné budú mať šancu ešte v semifinále, ktoré je naplánované v piatok na 18.36 h SELČ.

Diskusia k článku:

Anonym

Gelle, Vlček: pracovali sme tvrdo, forma išla hore

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2298

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Seminár rozhodcov
08.12.2023
Seminár trénerov
09.12.2023
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.