Štvorkajak sa zhodol: Bielorusi boli lepší.

Hlasy členov slovenského štvorkajaka, ktorí v pretekoch rýchlostných kanoistov na hrách XXIX. olympiády v Pekingu získali v pretekoch K4 na 1000 m strieborné medaily:

SITA, pp, zs | 22.08.2008 17:19:02

Richard Riszdorfer: "Keby sme zo seba nedali všetko a boli by sme strieborní, tak by nás to škrelo. Teraz nás teší aj striebro. V závere som si už myslel, že sa opäť vrátili staré časy a prehrali sme s Nemcami. Máme za sebou vydarený rok, v pretekoch sme predali to, čo je v nás. Išli sme svoje tempo. Bielorusi boli od nás ďalej, nemohli sme ich odkontrolovať, ako na tom sú. Išli skvele. Padol mi teraz obrovský balvan zo srdca, po pretekoch som vykríkol, akoby som získal zlato. Musím však teraz povedať, že žiaľbohu, ešte musíme ďalšie štyri roky čakať na víťazstvo."

Michal Riszdorfer: "Išli sme perfektnú jazdu. Rovnako výborne však dnes išli aj Bielorusi. Na polovici trate som cítil, že to ide super. Bielorusov sme veľmi nevnímali. Každý išiel za svoje. Na 750 m som videl, že sú kúsok pred nami. Skúšali sme zrýchľovať, ale predstihnúť sme ich nemohli. Sme napokon radi, že sme skončili druhí, lebo sa už na nás tlačili aj Nemci. V cieli sme boli trocha nahnevaní, že sme nedokázali vyhrať. Bielorusi však išli fantasticky, my sme vydali zo seba maximum."

Erik Vlček: "V cieli som si myslel, že nás predstihli ešte aj Nemci. Mali lepšie rozbehnutú loď, videl som ich tretieho člena posádky predo mnou. Potom však Riči zbadal tabuľu a zakričal, že sme druhí. Odštartovali sme veľmi dobre, odrazili Maďarov a Nemcov. Boli to dobré pocity, v polovici trate som veril, že by to mohlo byť aj zlato. Potom som si všimol, že to Bielorusi nakopli, my sme pridali, ale dnes sme na nich nemali."

Juraj Tarr: "Dúfal som v zisk medaily, je to skvelý pocit získať ju. Pred pár rokmi som prekonal ťažkú chorobu, toto striebro je pre mňa aj odmenou za to, že som zabojoval. Ak mám porovnať K4 z roku 2000, v ktorej som sedel a bol štvrtý, a terajšiu, tak môžem povedať, že máme v Pekingu viac skúseností. Vtedy sme ich nemali veľa. Navyše teraz sme na tom lepšie aj fyzicky."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Štvorkajak sa zhodol: Bielorusi boli lepší.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.