Štvorkajak definitívne končí

Posádka „olympijského“ štvorkajaka Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr definitívne odchádza zo scény „veľkej“ rýchlostnej kanoistiky. „Už neabsolvujeme ani ´rozstrelové´ preteky s mládežníckou posádkou pretekárov do dvadsaťtri rokov, ktoré sa mali začiatkom júla uskutočniť na Zemníku,“ zvestoval šokujúcu informáciu agentúre SITA jeden z ťahúňov posádky Erik Vlček. „Dospeli sme k tomuto rozhodnutiu po dlhom zvažovaní všetkých pre a proti. Skúsime to s Ďurom Tarrom v dvojkajaku, sme pripravení aj na alternatívu, že ostaneme tento rok bez majstrovstiev sveta,“ dodal sedemnásobný majster sveta a desaťnásobný kontinentálny šampión.

SITA, zs;pp | 20.06.2013 21:40:02

Momentálne sa spoločne so spomínaným Jurajom Tarrom pripravujú v Komárne a skladajú plán spoločných štartov. „Tento týždeň sme si dali taký menší oddych. Znížili sme tréningové dávky, na vode jazdíme iba raz denne v singloch, k tomu si pridávame ďalšie doplnkové športové aktivity, najmä bicykel. Potrebujeme nielen fyzicky zregenerovať, ale aj si poriadne prečistiť hlavy, nabrať novú motiváciu. Neskrývam, som z posledných výsledkov sklamaný,“ pokračoval jeden z historicky najlepších slovenských rýchlostných kanoistov.

Nedávne majstrovstvá Európy v portugalskom Montemor-o-Velho, na ktorých slovenský štvorkajak skončil na 1000 m až na ôsmom mieste, boli zrejme tou povestnou poslednou kvapkou. Spoločný štart na majstrovstvách sveta v Duisburgu na prelome augusta a septembra v štvorkajaku definitívne vypustili z hlavy. „Nemá to zrejme význam siliť ďalej. Už som sa s tým pomaly vyrovnal. Chceme teraz štartovať na Nováckej päťstovke (6. a 7. júla - pozn.) a vybojovať si účasť na svetovom šampionáte v K2 na 500 m. No a potom na majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch (9. - 11. augusta - pozn.) zabojovať aj o kilometrovú trať. Vieme, že ideme do rizika. Opakujem však, že počítame aj s možnosťou, že ostaneme úplne bez účasti v Duisburgu,“ uzavrel Erik Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

No ale aj oni potrebuju useky odmerat resp. "hopovat" na zaciatku a na konci :-) Jedno je ale iste,ze aj ked Erik aj Tares su skuseny pretekari, aj oni by potrebovali, skusenejsich, kvalifikovanejsich, profesionalnejsich coachov. Treba sa nad tym zamyslliet a co najskor najst odpoved a riesenie na problemy.

Anonym

Hehe tiez by som Likera nenazval trenerom. Co ich on tak moze naucit....nic. Pride mi to smiesne. Ako keby minikajakar trenoval dorastencov heh.

Anonym

F.Petrla o K4 v TA3

http://www.ta3.com/clanok/1022049/host-v-studiu-f-petrla-o-konci-k4.html

Anonym

Treba sa pozriet aki ludia respektive clovek su zodpovedni za vysledky K4 a potom sa vobec netreba cudovat ich vysledkom. Ked uz taky clovek trenuje elitnych sportovcov ktorych je tak extremne mala na Slovesku potom mozme pochovat slovensku kanoistiku. Bohuzial.

Anonym

Visna bere prachy ktore by mohli financovat cele Kosice. Kajakeri beru almuznu a preto mi pride spravne aby sa oni sami rozhodli v ktorej discipline sa citia najlepsie. Povedz mi naco sa ma olympisky medajlista a neviem kolko nasobny majster sveta lopotit o postup do finale A v K4 ke. Ked je evidentne ze je nieco zhnite v tej lodi a proste to nejede. V K2 s taresom si myslim ze spravia lepsi vysledok. Aj tak vsetka cest ze to za tie prachy robia. Lepsie povedane ze si za tie prachy nicia telo.

Anonym

Ja by som chcel poukázať na to, ako by to malo fungovať u profesionálov, ktorí sú s niekym v pracovnoprávnom vzťahu. Pracovník, je jedno či je to športovec alebo nie by mal v prvom rade upozorniť zamestnávateľa, že by niečo v tom pracovnoprávnom vzťahu chcel meniť. U športovca by to mala byť nejaká dohoda s trénerom a zamestnávateľom. U reprezentanta by to mala byť taktiež nejaká dohoda aj so zväzom. A toto nám už dlhé roky absentuje, respektíve verejnosť o tom nič nevie a vyzerá to tak, že ani strana zamestnávateľa ani zväzu. Zamestnanec sa rozhodol a hotovo. A teraz si to porovnajte s hokejistom Višňovským. On sa síce rozhodol, ale nič mu to nebolo platné. Jednoducho musel ísť do práce v zmysle zmluvy. A hotovo. A tiež je to PÁN športovec.

Anonym

Výstavná slovenská loď v troskách, štvorkajak sa rozpadol: Nemá význam siliť to

čítaj viac: http://sportky.topky.sk/s/25/vodne-sporty#ixzz2WnCQzCvw

Štvorkajak sa zrejme rozpadne, šancu dostanú mladí

čítaj viac: http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/284427-stvorkajak-definitivne-konci/

Vlček: Káštvorka už podľa mňa nie je reálna

Čítajt viac: http://sport.sme.sk/c/6842948/vlcek-kastvorka-uz-podla-mna-nie-je-realna.html#ixzz2WnCp6yJh

Anonym

Kto pôjde na MS? Múdrejší budeme v pondelok

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2317

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.