SP: Na 1000 m Doktorov triumf, finále bez Slovákov.

Ani jednej zo štyroch slovenských lodí sa nepodarilo postúpiť do finálových súťaží na 1000 m na tretích pretekoch v poľskej Poznani.

SITA, ah, bg | 08.06.2003 10:20:08

Ani jednej zo štyroch slovenských lodí sa nepodarilo postúpiť do finálových súťaží na 1000 m na tretích pretekoch v poľskej Poznani. Najbližšie k postupu bol Daniel Biksadský v C1, ktorý v I. semifinále skončil štvrtý a od tretej postupovej priečke Litovčana Sokolovasa ho delilo iba 21 stotín sekundy. V tom istom semifinále obsadil Mário Ostrčil 6. miesto. V K1 dopádloval Tibor Györi v II. semifinálovej jazde šiesty so stratou 6,290 s na víťazného Poliaka Seroczynského. Slovenský dvojkajak Branislav Kohl - Tomáš Martinek skončil v I. semifinále na 5. priečke. Preteky SP v Poznani sú náhradou za neuskutočnené 1. kolo v brazílskej Curitibe.