Slovenský štvorkajak víťazne aj na 500m.

2. kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike - Szeged (Maď.).

SITA, hc, ru | 25.05.2003 18:24:10

Šesť slovenských lodí sa predstavilo v nedeľu predpoludním vo finálových jazdách (vrátane B-finále) na 500 m na pretekoch 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede. Po triumfe na 1000 m nenašiel slovenský štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača premožiteľa ani na polovičnej trati a potvrdil svoje suverénne postavenie. V K1 skončil v B-finále na štvrtom mieste Róbert Erban, o dve priečky nižšie sa umiestnil Martin Chorvát. V C1 patrila v B-finále Mariánovi Ostrčilovi tretia priečka. V K1 žien dopádlovala Marcela Erbanová v B-finále ako posledná a obsadila tak celkovo 18. priečku. Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou skončili B-finále K2 na 8. mieste (17. celkovo).

Finále - 500 m - nedeľa:

muži:

K1: 1. Ákos Vereckei (Maď.) 1:36,854, B-finále: 4. (13. celkovo) Róbert Erban (SR) 1:40,270,... 6. (15.) Martin Chorvát (SR) 1:40,678

C1: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:47,172, B-finále 3. (12.) Marián Ostrčil (SR) 1:52,654

K4: 1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača) 1:20,989

ženy:

K1: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 1:49,828, B-finále: 9. (18.) Marcela Erbanová (SR) 1:57,966

K2: 1. Szilvia Szabóová, Kinga Botová (Maď.) 1:42,257, B-finále: 8. (17.) Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:50,643

Slovenský štvorkajak víťazne aj na 500m.“.