Slovenská výprava definitívne so 46 športovcami

Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Definitívne ho reprezentovať bude 46 športovcov v 11 odvetviach z 26, ktoré sú v programe OH. Počas víkendu k nim nepribudli atléti, ktorí mali ešte šancu splniť limity. Ani jeden z tria Jozef Repčík, Martin Benák a Peter Horák však požadovaný výkon nedosiahol. Do nominačnej uzávierky v pondelok o 12.00 h nepribudli ani stolný tenista Wang Jang a plavec Richard Nagy, ktorí mali šancu dostať miestenku na základe rozhodnutia medzinárodných športových federácií. "Čisto teoreticky, Wang Jang by sa ešte mohol na olympijských hrách predstaviť, ak by ho nominovala Medzinárodná stolnotenisová federácia do začiatku súťaží. Momentálne figuruje medzi náhradníkmi," informoval agentúru SITA športový riaditeľ Slovenského olympijského výboru (SOV) Roman Buček.

SITA, pp;lb | 09.07.2012 21:12:06

Cez víkend sa rozhodlo, že v pretekoch v rýchlostnej kanoistike v K1 žien na 200 m nastúpi Ivana Kmeťová, ktorú čakajú v Londýne dva štarty. Keďže program súťaží rýchlostných kanoistov v britskej metropole je postavený tak, že ženy budú najskôr súťažiť na 500 m a až potom na 200 m, využije šancu predstaviť sa aj v K1 na najkratšej, ale divácky mimoriadne atraktívnej trati.

Pri slovenskej premiére na OH v roku 1996 sa predstavilo 71 športovcov, o štyri roky neskôr mala výprava vďaka účasti troch kolektívov až 112 športovcov, z ktorých štartovalo 108. V Aténach 2004 sa počet slovenských účastníkov znížil na 64 a v Pekingu 2008 na 58.

Nominácia Slovenska na olympijské hry do Londýna (27. júla - 12. augusta):

ATLETIKA (11 športovcov): Michal Kabelka (výška), Marcel Lomnický (kladivo), Anton Kučmín (chôdza na 20 km), Matej Tóth, Miloš Bátovský (obaja chôdza na 50 km), Lucia Klocová (800 a 1500 m), Katarína Berešová (maratón), Jana Velďáková (diaľka), Dana Velďáková (trojskok), Martina Hrašnová (kladivo), Mária Czaková (chôdza na 20 km)

Pozn.: V prípade splnenia limitov IAAF do 9. júla do 12.00 h by výpravu mohli doplniť: Jozef Repčík (800 m - potrebuje B-limit), Martin Benák (oštep - potrebuje B-limit), Peter Horák (výška - potrebuje A-limit)

Vedúci výpravy: Vladimír Bezdíček (v prípade dodatočnej nominácie Jozefa Repčíka by namiesto neho išiel tréner Marcel Lopuchovský), tréneri: Juraj Benčík, Branislav Daniš, Radoslav Dubovský, Pavel Slouka

BEDMINTON (1): Monika Fašungová

tréner: Tomáš Lobotka

CESTNÁ CYKLISTIKA (1): Peter Sagan (preteky s hromadným štartom)

vedúci: Ľubomír Sagan, tréner: Milan Novosad, servismeni: Nazzareno Berto, Maroš Hlad

DŽUDO (1): Milan Randl (do 90 kg)

tréner: Rastislav Mezovský

KANOISTIKA (12):

rýchlostná:

Erik Vlček (K2 1000 m a K4 1000 m), Peter Gelle (K2 1000 m, K4 1000 m), Martin Jankovec, Juraj Tarr (obaja K4 1000 m), Marek Krajčovič (K1 1000 m), Ľubomír Hagara (C1 200 m), Ivana Kmeťová (K2 500 m, K1 200 m), Martina Kohlová (K2 500 m)

vedúci: Boris Bergendi, tréneri: Peter Likér, Filip Petrla, Radovan Šimočko

vodný slalom: Michal Martikán (C1), Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Jana Dukátová (K1 ženy)

vedúci: Róbert Orokocký, tréneri: Peter Hochschorner starší, Jozef Martikán, technik: Tomáš Martikán

PLÁVANIE (5): Denisa Smolenová (100 m mot., 200 m mot.), Tomáš Klobučník (200 m prsia), Katarína Filová (100 a 200 m v.sp.), Miroslava Syllabová (50 m v.sp.), Katarína Listopadová (200 m pol. preteky)

tréneri: Gabriel Baran, Karol Máčik

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (2): Samuel Piasecký, Mária Homolová

tréneri: Katarína Krekáňová, Martin Zvalo

ŠPORTOVÁ STREĽBA (7): Jozef Gönci (vzduchová puška 60, ĽM 60, ĽM 3x40), Pavol Kopp (VzPi 60, ľubovoľná pištoľ), Juraj Tužinský (VzPi 60, ľubovoľná pištoľ), Erik Varga (trap), Daniela Pešková (športová puška 3x20, vzduchová puška 40), Danka Barteková (skeet), Zuzana Štefečeková (trap)

tréneri: Ivan Némethy, Juraj Sedlák, Branislav Slamka, Michal Slavkovský, Vlastimil Veselka

TENIS (4): Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Lukáš Lacko, Martin Kližan

tréneri: Karol Kučera, Matej Lipták, Miloslav Mečíř, Peter Miklušičák, Claudio Pistolesi (poslední dvaja s osobitnou akreditáciou ako osobní tréneri a ubytovaním mimo olympijskej dediny)

TRIATLON (1): Richard Varga

tréner: Gabriel Baran

VZPIERANIE (1): Martin Tešovič (do 105 kg)

tréner: Štefan Korpa

Vedenie výpravy:

Vedúci výpravy: Ľubor Halanda

Zástupca vedúceho výpravy: Roman Buček

Olympijský atašé: Jan Telensky

Tlačový atašé: Zdenko Kríž

Hlavný lekár: Branislav Delej

Administrátor: Boris Demeter

Ďalší lekári: Roman Fano, Ladislav Máriási, Wilbert Recabarren

Fyzioterapeuti: Igor Adamus, Zdenko Ďuriš, Denis Freudenfeld, Zdenka Liptáková (rýchlostná kanoistika), Dušan Vičan (streľba)



Diskusia k článku:

Anonym

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2024

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra