Šamkovej sedem, Gelleho päť zlatých.

Najúspešnejšou účastníčkou víkendových majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike na Môťovskej priehrade neďaleko Zvolena sa stala Simona Šamková z Piešťan. Štartovala vo všetkých siedmich disciplínach, ktoré boli pre ženy vypísané, a zakaždým sa tešila zo zlatej medaily. Triumfovala v K1 na 200, 500 aj 1000 m, to isté si zopakovala s rôznymi partnerkami v K2 a bola aj členkou víťaznej posádky v K4 na 200 m.

SITA, zs;lb | 27.07.2009 18:19:05

Minuloročný deväťnásobný majster Slovenska Peter Gelle sa tentoraz musel uspokojiť "iba“ s piatimi titulmi a dvoma striebornými medailami. Rovnako ako Šamková dominoval vo všetkých troch singlových disciplínach, ďalšie dva triumfy zaznamenal v K2 na 500 a v K4 na 1000 m. Striebro pridal v K2 na 1000 m a v K4 na 200 m.

Najväčšia pozornosť sa na domácom šampionáte sústredila na preteky K4 mužov na 200 m a v C1 na 1000 m, kde sa opätovne bojovalo nielen o tituly, ale aj o možnosť štartovať na augustových majstrovstvách sveta v kanadskom Dartmouthe (13. - 16. augusta). Na dvojstovke bezpečne zdolal komárňanský štvorkajak v zostave Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček, Juraj Tarr účastníkov júnových majstrovstiev Európy, kombinovanú posádku ŠKP Bratislava a Dukly Trenčín v zložení Erik Noskovič, Pavol Maťaš, Peter Gelle, Tomáš Martinek. V singlkanoistickom kilometri potvrdil pozíciu súčasnej slovenskej jednotky Matej Rusnák. Vedenie Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) však nomináciu na svetový šampionát bude schvaľovať až v utorok 28. júla.

Súhrn výsledkov finále:

200 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 39,156, 2. Andrej Wiebauer (ŠKP Bratislava) 39,641, 3. Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) 39,906

K2 muži: 1. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 34,782, 2. Pavol Maťaš, Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) 35,250, 3. Andrej Divinec, Boris Viszlay (UK Bratislava/Komárno) 35,985

K4 muži: 1. Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr (ŠKP Bratislava) 30,688, 2. Erik Noskovič, Pavol Maťaš, Peter Gelle, Tomáš Martinek (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 31,282, 3. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec (Komárno/UK Bratislava/Šamorín/Dukla Trenčín) 32,454

C1: 1. Ľubomír Hagara 43,344, 2. Rastislav Kohút (obaja Dukla Trenčín) 44,094, 3. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 44,782

C2: 1. Daniel Biksadský, Marek Šiška (ŠKP Bratislava) 43,110, 2. Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) 45,219, 3. Michal Váňa, Miroslav Širila (TTS Trenčín/Dukla Trenčín) 45,375

C4: 1. Michal Cabadaj, Peter Jantula, Zdeněk Pátek, Michal Dušička (ŠKP Bratislava/TTS Trenčín) 46,656 - neklasifikovaná jazda, posádka Branislav Barenyi, Branislav Lapoš, Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) sa nedostavila na štart.

K1 ženy: 1. Simona Šamková 48,735, 2. Marcela Erbanová (obe Piešťany) 49,875, 3. Dominka Srnáková (Tatran Bratislava) 50,110

K2 ženy: 1. Simona Šamková, Marcela Erbanová (Piešťany) 44,531, 2. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 47,640, 3. Mária Bandžáková, Lucia Kvetáková (Vinohrady Bratislava) 48,000

K4 ženy: 1. Marcela Erbanová, Simona Šamková, Dominika Srnáková, Barbora Moravčíková (Piešťany/Piešťany/Tatran Bratislava/ŠŠ Trenčín) 41,719, 2. Mária Bandžáková, Lucia Kvetáková, Zdenka Liptáková, Dana Ivanovová (Vinohrady Bratislava/ Vinohrady Bratislava/ŠŠ Trenčín/ŠKP Bratislava) 44,813

500 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle 1:52,078, 2. Ľubomír Beňo 1:53,156, 3. Martin Jankovec (všetci Dukla Trenčín) 1:55,797

K2 muži: 1. Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 1:36,391, 2. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (ŠKP Bratislava) 1:37,453, 3. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 1:37,953

K4 muži: 1. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Komárno/UK Bratislava/Dukla Trenčín/Dukla Trenčín) 1:38,859, 2. Branislav Pikna, Peter Banák, Roman Kadnár, Marcel Krutil (UK Bratislava/ŠKP Bratislava/Dunajčík Bratislava/Dunajčík Bratislava) 1:43,609, 3. Martin Bobek, Matúš Pleva, Ľubomír Nebeský, Peter Štern (ŠKP Bratislava/TTS Trenčín/Inter Bratislava/TTS Trenčín) 1:48,875

C1: 1. Ľubomír Hagara 2:04,015, 2. Rastislav Kohút (obaja Dukla Trenčín) 2:05,562, 3. Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) 2:05,969

C2: 1. Ľubomír Hagara, Ján Kubica (Dukla Trenčín/TTS Trenčín) 2:01,375, 2. Matej Rusnák, Andrej Zlámala (ŠKP Bratislava/Vinohrady Bratislava) 2:05,969, 3. Tomáš Marcinek, Lukáš Likavčan (Zvolen/Dukla Trenčín) 2:14,188

K1 ženy: 1. Simona Šamková (Piešťany) 2:12,657, 2. Dominika Srnáková (Tatran Bratislava) 2:16,860, 3. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 2:17,844

K2 ženy: 1. Simona Šamková, Marcela Erbanová (Piešťany) 2:07,953, 2. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 2:15,625, 3. Mária Bandžáková, Lucia Kvetáková (Vinohrady Bratislava) 2:20,063

Preteky K4 žien a C4 organizátori zrušili pre nezáujem pretekárov o štart.

1000 m:

K1 muži: 1. Peter Gelle 3:38,719, 2. Martin Jankovec 3:39,703, 3. Ľubomír Beňo (všetci Dukla Trenčín) 3:44,110

K2 muži: 1. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (ŠKP Bratislava) 3:36,625, 2. Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 3:45,281, 3. Andrej Divinec, Boris Viszlay (UK Bratislava/Komárno) 3:47,547

K4 muži: 1. Erik Noskovič, Pavol Maťaš, Peter Gelle, Tomáš Martinek (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 3:12,313, 2. Branislav Pikna, Peter Banák, Roman Kadnár, Marcel Krutil (UK Bratislava/ŠKP Bratislava/Dunajčík Bratislava/Dunajčík Bratislava) 3:23,344, ... Peter Soldán, Richard Opálka, Marián Praženka, Gustáv Schmiedl (Dunajčík Bratislava/Inter Bratislava) - diskvalifikovaní

C1: 1. Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) 4:27,547, 2. Rastislav Kohút (Dukla Trenčín) 4:57,922, 3. Tomáš Marcinek (Zvolen) 5:14,344

C2: 1. Daniel Biksadský, Marek Šiška (ŠKP Bratislava) 4:32,391, 2. Peter Jantula, Zdeněk Pátek (TTS Trenčín) 5:00,750, 3. Michal Dušička, Michal Cabadaj (TTS Trenčín/ŠKP Bratislava) 5:16,719

K1 ženy: 1. Simona Šamková (Piešťany) 4:31,953, 2. Dominka Srnáková (Tatran Bratislava) 4:41,109, 3. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 4:43,953

K2 ženy: 1. Dominka Srnáková, Simona Šamková (Tatran Bratislava/Piešťany) 4:23,734, 2. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 4:48,234, 3. Mária Bandžáková, Lucia Kvetáková (Vinohrady Bratislava) 4:50,000

Kategória K4 ženy nebola vôbec vypísaná, kategóriu C4 organizátori zrušili pre nezáujem pretekárov.



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Šamkovej sedem, Gelleho päť zlatých.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra