Pre Slovensko dve striebra.

Súhrn výsledkov súťaží jednotlivcov na MSJ vo vodnom slalome v rakúskom Loferi.

SITA, zs | 05.07.2004 01:00:49

Slovenský juniorský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš si na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v rakúskom Loferi vybojoval v C1 striebornú medailu. V semifinále dosiahol iba štvrtý najrýchlejší čas, ale vo finále predviedol perfektný výkon, napriek dvom trestným sekundám bol najrýchlejší a posunul sa na medailovú pozíciu. Ďalší dvaja slovenskí singlisti uzatvárali finálovú desiatku, Ján Bátik skončil na deviatej a Peter Hajdu na desiatej priečke. Trojčlenné zastúpenie vo finálovej desiatke malo Slovensko aj v C2. Dvojici Ján Šácha, Jakub Luley sa nakoniec ušlo nepopulárne štvrté miesto, keď od medaily ich v súčte dvoch kôl delili 3 stotiny sekundy. Najlepším slovenským kajakárom bol Kamil Kaniščák, ktorý skončil v najsilnejšie obsadenej kategórii K1 juniorov na šiestom mieste. Medzi kajakárkami sa Slovenkám miesto vo finále neušlo, Eva Dukátová skončila jedenásta, Katarína Macová hneď za ňou na dvanástej pozícii. Slovenská výprava sa tak z majstrovstiev sveta vracia s dvoma vzácnymi kovmi. Prvú medailu - takisto striebornú - si ešte v sobotu vybojovala hliadka singlistov v zložení Ján Bátik, Matej Beňuš a Peter Hajdu v súťaži 3xC1. "Celkovo môžeme byť s naším vystúpením na šampionáte spokojní, v porovnaní s vlaňajškom sme zaznamenali vzostup. Singlisti potvrdili, že patria k absolútnej svetovej špičke. Škoda, že v deblových hliadkach sa medaily neudeľovali, mohla byť naša bilancia ešte radostnejšia. Najpríjemnejším prekvapením pre mňa je postup Kamila Kaniščáka do finále K1 juniorov a jeho šieste miesto, to sme skutočne nečakali," zhodnotil vystúpenie slovenských reprezentantov vedúci výpravy Róbert Orokocký. V medailovej bilancii sa slovenskí slalomári na divokej vode umiestnili na štvrtom mieste, suverénne najviac sa darilo nemeckým juniorom.

Súhrn výsledkov:

individuálne súťaže:

K1 juniori:

1. Alexander Grimm (Nem.) 224,24 (0 trestných sekúnd), 2. Michal Buchtel 224,35 (4), 3. Vavrinec Hradílek (obaja ČR) 229,71 (6),... 6. Kamil Kaniščák 233,89 (2),... do finále nepostúpili 13. Ľubomír Janček, 24. Matúš Kunhart (všetci SR)

K1 juniorky:

1. Jasmin Schornbergová 255,43 (0 tr. sekúnd), 2. Melanie Pfeiferová (obe Nem.) 255,51 (0), 3. Petra Slováková (ČR) 257,63 (2),... do finále nepostúpili 11. Eva Dukátová, 12. Katarína Macová (obe SR)

C1:

1. Martin Unger (Nem.) 238,79 (0 tr. sekúnd), 2. Matej Beňuš (SR) 240,37 (2), 3. Christos Tsakmakis (Gr.) 241,48 (6),... 9. Ján Bátik 253,32 (2), 10. Peter Hajdu (obaja SR) 255,73 (4)

C2:

1. Michael Bartsch, Michael Wiedemann 249,63 (0 tr. sekúnd), 2. Kai a Kevin Müllerovci (všetci Nem.) 252,39 (4), 3. Maynadier, Perilhou (Fr.) 256,61 (8), 4. Ján Šácha, Jakub Luley 256,64 (6),... 7. Miroslav a Lukáš Hudecovci 267,29 (10), 8. Martin Meďveď, Juraj Štóder (všetci SR) 276,62 (10)

hliadky:

3xC1:

1. Česká republika 255,77 (0 trestných sekúnd), 2. Slovensko (Ján Bátik, Matej Beňuš, Peter Hajdu) 264,43 (4), 3. Nemecko 268,25 (6)