Petriska ďalšie štyri roky prezidentom zväzu

Robert Petriska bude aj v ďalšom štvorročnom období stáť na čele Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK). Rozhodli o tom delegáti volebného valného zhromaždenia Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, ktoré sa uskutočnilo v sobotu v bratislavskom Dome športu. Delegáti volili aj ďalších šesť členov prezídia.

SITA | 19.01.2013 21:11:44

Robert Petriska bol jediným a vopred avizovaným kandidátom. Na čelo SZRK ho navrhol jeho klub Slávia UK Bratislava. Ostatné kluby mohli do poslednej chvíle navrhnúť protikandidátov, ale žiaden túto možnosť nevyužil. V tajnom hlasovaní bolo odovzdaných 33 hlasov, všetky boli platné, Robert Petriska získal dôveru 31 delegátov a stal sa na ďalšie štyri roky prezidentom zväzu.

„Vážim si dôveru kandidátov, ktorú som dostal. Som veľmi rád, že môžem pokračovať vo svojej práci a nadviazať na predchádzajúce štvorročné obdobie. Niečo pozitívne sa v ňom podarilo, niečo nám nevyšlo, niečo sme nestihli dokončiť, takže sa teším na ďalšiu prácu. V slovenskej rýchlostnej kanoistike sa začala výmena generácií a úlohou zväzu je zabezpečiť všetko potrebné, aby sme aj s novými menami bojovali o najvyššie pozície na svetových podujatiach. V najbližšej dobe by sme chceli obsadiť funkciu športového riaditeľa, ktorý bude koordinovať prípravu seniorskej reprezentácie a pretekárov do 23 rokov. A samozrejme chceme tvrdo pracovať na tom, aby sme konečne zaznamenali posun vpred v otázke výstavby Národného centra rýchlostnej kanoistiky,“ cituje oficiálna internetová stránka SZRK staronového prezidenta Roberta Petrisku.

Novými členmi prezídia sa stali Milan Oršula (29 hlasov, staronový), Marián Tesárik (24 hlasov, nový člen), Csaba Orosz (21 hlasov, nový člen), František Dosudil ml. (21 hlasov, nový člen), Andrej Wiebauer (20 hlasov, nový člen) a Ladislav Váňa (19 hlasov, staronový). Novým revízorom zväzu (kontrolná činnosť ekonomiky zväzu) sa stal Rudolf Lachkovič.

Volebné valné zhromaždenie sa koná každé štyri roky časovo je v súlade s olympijským cyklom. Noví členovia prezídia zväzu sa ujmú svojich funkcií na ustanovujúcom zasadnutí prezídia približne do mesiaca od zvolenia. Ich mandát potrvá do roku 2017, keď sa v januári uskutoční ďalšie volebné zhromaždenie. Bude to niekoľko mesiacov po OH v brazílskom Riu de Janeiro 2016.

Zaujímavosťou bolo oznámenie Tibor Soósa, že sa po dlhých dvadsiatich rokoch v štruktúrach zväzu rozhodol viac nekandidovať do prezídia. Bude sa venovať už iba práci na klubovej úrovni v Komárne. „Bol som pri všetkých úspechoch slovenskej kanoistiky a odchádzam zo zväzu s dobrým pocitom. Budem mať šesťdesiattri rokov a rád by som sa venoval viac vnúčatám. Za tie štyri roky by som možno dospel k názoru, že bezo mňa by to už ani nemohlo ísť a tak radšej odchádzam ešte v čase, kým mám dosť zdravého rozumu a sebakritiky,“ s humorom jemu vlastným skomentoval svoje rozhodnutie Tibor Soós.

Diskusia k článku:

Anonym

Testovací zraz reprezentantov, otestovať sa môžu prísť aj nereprezentanti

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2183

Anonym

Robert Petriska: Priority? Vodácke centrum, sponzori a športový riaditeľ

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2182

Anonym

Šéfom rýchlostnej kanoistiky zostal Petriska

http://sport.sme.sk/c/6673115/sefom-rychlostnej-kanoistiky-zostal-petriska.html

Anonym

Rýchlostných kanoistov ďalšie štyri roky povedie Robert Petriska

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2181

Anonym

Rýchlostných kanoistov ďalšie štyri roky povedie Robert Petriska

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.