Petriska: Čestný "boj" so strelcami i atlétmi

Sedem miesteniek na budúcoročnú olympiádu v Londýne získaných na 39. majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede znamená pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku veľký záväzok. Účasť pod piatimi kruhmi v britskej metropole si v "kádvojke" vybojovali Peter Gelle, Erik Vlček (majstri sveta) a Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, v K4 Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr.

SITA, rk;pp | 23.08.2011 21:26:35

"Sme veľmi spokojní s týmito úspechmi. Je to však pre nás zaväzujúce smerom k olympiáde, aby sme sa na nej potvrdili dobré výkony. Bude to však niečo úplne iné, lebo všetci ostatní pretekári z iných krajín dajú do prípravy maximum. Uvidíme, čo sa podarí nám, no každopádne budeme očakávať pozitívne výsledky. V máji bude "donominácia", v C1 na 200 m a C1 na 1000 m, prípadne K1 a K2 na 200 m máme pretekárov, ktorí ešte môžu získať olympijskú miestenku," uviedol po utorňajšej tlačovke Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) v rozhovore pre agentúru SITA prezident Róbert Petriska.

Zväz sa netají želaním, aby spomenuté prenikavé úspechy rezonovali v mysliach slovenských politikov i širokej verejnosti. "Na Slovensku je to s popularitou veľmi ťažké, obzvlášť v individuálnych športoch. Tenis je veľmi zaujímavý z komerčného hľadiska, my zvádzame čestný boj so športovými strelcami či atlétmi. Spoločne s vodným slalomom však patríme k najúspešnejším individuálnym športom na Slovensku. Budeme čakať, čo sa udeje v septembri na svetovom šampionáte v tomto športe v Čunove. Dúfame, že na olympiádu odtiaľ postúpi maximálny počet piatich pretekárov, čo bude za asociáciu dovedna dvanásť ľudí, a to je veľmi slušné číslo," doplnil Petriska.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Petriska: Čestný "boj" so strelcami i atlétmi“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.