OH RIO 2016: Matej Tóth: "České šťastíčko bolo na našej strane"

Filip Petrla (športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky): "Našťastie sme na záver získali medailu. Bez nej by bolo veľmi náročné hodnotiť vystúpenie rýchlostných kanoistov na olympiáde. Myslím si však, že aj zvyšok tímu v Riu určite nesklamal. Konkurencia bola náročná, vďaka za túto skvelú medailu. Musím chalanom zablahoželať k druhému miestu. Lepšie to v momentálnej situácii skončiť nemohlo. Nemci, ktorí zvíťazili, boli o triedu lepší. S Čechmi sme sa férovo pobili o druhé miesto, bolo to veľmi tesné."

SITA, ds;fr;fr mj;mj | 20.08.2016 17:39:02

Slavomír Kňazovický (prvý medailista v rýchlostnej kanoistike v ére samostatnosti Slovenska - 2. miesto v C1 v Atlante 1996): "Parádna jazda. Treba športovo uznať, že tentoraz na Nemcov nemali, ale podali vynikajúci výkon a v závere ukážkovo zabojovali, udržali druhú pozíciu, čo je fantrastický výsledok. Veril som, že to vyjde, ale na olympiáde je to extrémne náročné, predpoklady sa veľakrát nenaplnia. Druhé miesto je naozaj super. Chalani boli zdravo sebavedomí, nemohli si klásť nízke ciele. Nastavenie pred pretekmi bolo dobré, nechýbala pokora, nehovorili nahlas o víťazstve. Na medailu mali a aj to potvrdili. Mediálne výstupy boli v poriadku a výsledok tomu zodpovedal."

Peter Korčok (vedúci slovenskej výpravy na OH 2016): "Priali sme si túto medailu a očakávali sme ju. Vedeli sme, že chlapci patria medzi topfavoritov a sme veľmi šťastní, že to dokázali. Chalani mali výhodnú dráhu a bolo dobré, že boli vedľa Nemcov a držali sa ich. V závere udržali striebro. Je to perfektné."

Matej Tóth (zlatý na 50 km chôdza): "V minulosti som už bol na rýchlostnej kanoistike, premiéru som si odkrútil už v Aténach 2004. Dnešok bol fantastický. Kopec Slovákov a výborná atmosféra. Trochu sme si zakričali a malo to krásne vyvrcholenie. Veľmi sa mi na kanoistike páčilo, je tu krásne prostredie. Teším sa, že Slovensko má ďalšiu medailu. Od štartu som pozorne sledoval celú jazdu, v závere sme vedeli, že to napokon bude boj o striebro s Čechmi. Som rád, že povestné české šťastíčko bolo teraz na našej strane."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
OH RIO 2016: Matej Tóth: "České šťastíčko bolo na našej strane"“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.