Najlepšie umiestnenia SR podľa športov.

Najlepšie umiestnenia slovenských športovcov na OH (letných) v ére samostatnosti od roku 1993 podľa jednotlivých športov, v ktorých bude mať SR zastúpenie v Pekingu:

SITA, kj | 10.08.2008 15:42:08

ATLETIKA

7. miesto Libor Charfreitag, kladivo (Atény 2004)

10. miesto Mikuláš Konopka, guľa (Atény 2004)

11. miesto Milan Haborák, guľa (Sydney 2000)

CYKLISTIKA

Cestná

17. miesto Lenka Ilavská, časovka (Atlanta 1996)

24. miesto Lenka Ilavská, preteky s hromadným štartom (Atlanta 1996)

31. miesto Miroslav Lipták, časovka (Atlanta 1996)

DŽUDO

2. miesto Jozef Krnáč, do 66 kg (Atény 2004)

9. miesto Marek Matuszek, do 60 kg (Sydney 2000)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

10. miesto Katarína Prokešová, skoky na trampolíne (Atény 2004)

59. miesto Zuzana Sekerová, viacboj jednotlivkýň (Sydney 2000)

JACHTING

25. miesto Marek Valášek, trieda FINN (Atlanta 1996)

26. miesto Patrik Pollák, trieda Mistral (Atlanta 1996)

26. miesto Patrik Pollák, trieda Mistral (Sydney 2000)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

2. miesto Slavomír Kňazovický, C1 na 500 m (Atlanta 1996)

3. miesto štvorkajak SR, K4 na 1000 m (Atény 2004)

4. miesto štvorkajak SR, K4 na 1000 m (Sydney 2000)

5. miesto Slavomír Kňazovický, C1 na 500 m (Sydney 2000)

5. miesto Marcela Erbanová, K1 na 500 m (Atény 2004)

VODNÝ SLALOM

1. miesto Michal Martikán, C1 (Atlanta 1996)

1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, C2 (Sydney 2000)

1. miesto Peter a Pavol Hochschornerovci, C2 (Atény 2004)

1. miesto Elena Kaliská, K1 žien (Atény 2004)

2. miesto Michal Martikán, C1 (Sydney 2000)

2. miesto Michal Martikán, C1 (Atény 2004)

3. miesto Juraj Minčík, C1 (Sydney 2000)

PLÁVANIE

2. miesto Martina Moravcová, 100 m motýlik (Sydney 2000)

2. miesto Martina Moravcová, 200 m v. sp. (Sydney 2000)

5. miesto Martina Moravcová, 100 m v. sp. (Sydney 2000)

5. miesto Martina Moravcová, 50 m v. sp. (Sydney 2000)

muži: 19. miesto Miroslav Machovič, 200 m znak (Atlanta 1996)

STOLNÝ TENIS

Základná skupina: Valentína Popovová (Atlanta 1996)

STREĽBA

3. miesto Jozef Gönci, ĽM 60 (Atlanta 1996)

3. miesto Jozef Gönci, vzduchová puška 60 (Atény 2004)

4. miesto Jozef Gönci, ĽM 60 (Atény 2004)

5. miesto Jozef Gönci, ĽM 3 x 40 (Atlante 1996)

6. miesto Vladimír Slamka, trap (Atlanta 1996)

ženy: 12. miesto Andrea Stranovská, skeet (Atény 2004)

TENIS

štvrťfinále Karol Kučera - Dominik Hrbatý, štvorhra mužov (Sydney 2000)

osemfinále Karina Habšudová, dvojhra žien (Atlanta 1996)

osemfinále Karina Habšudová, dvojhra žien (Sydney 2000)

VZPIERANIE

9. miesto Dagmar Daneková, do 58 kg (Sydney 2000)

10. miesto Martin Tešovič, do 91 kg (Atlanta 1996)

ZÁPASENIE

Voľný štýl

4. miesto Jozef Lohyňa, do 90 kg (Atlanta 1996)

8. miesto Štefan Fernyák, do 63 kg (Sydney 2000)

12. miesto Peter Pecha, do 96 kg (Atény 2004)

Grécko-rímsky štýl

10. miesto Attila Bátky, do 84 kg (Atény 2004)

V bedmintone a triatlone Slovensko ešte nemalo zastúpenie.



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Najlepšie umiestnenia SR podľa športov.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra