Na regate Piešťany 200m a 2000m!

Milí vodáci, priatelia,

SZRK, bb | 21.05.2010 17:46:08

ozývam sa pred polnocou po dlhom dni, jedným z najťažších v slovenskej kanoistike. Medzinárodná regata v Piešťanoch, či predtým v Bratislave, bola vždy naším klenotom podujatí. Počas ani jedného z 23 predošlých ročníkov nebola vystavená takýmto prírodným podmienkam a hroziacemu zrušeniu. Prvá predpoveď povodia Váhu - kulminácie v utorok na obed sa posúvala na utorok večer a potom stredu ráno. Dnes je prognóza už taká, že Váh vážne ohrozuje aj budúcotýždňový Pohár SNP. Náhradné riešenie pre regatu bolo premiestníť podujatie do Hornej stredy a zabezpečiť viac hodnotné preteky, alebo pripraviť 200m disciplíny v "čreve" Váhu pri lodenici a na druhý deň dlhú trať. Skúsili sme prvý variant, ale napriek prekonaniu dosť náročných prekážok, ako súhlas majiteľa budovy, aby sme ju, preňho cudzí ľudia, mohli využívať, súhlas majiteľov pozemkov, aby sme, pre nich neznámi, mali prístup k vode; súhlas starostu obce, ktorý, ako to býva, mal presne dnes nestránkový deň a teda bol neprístupný, získaný prostredníctvom jeho zástupcu, ktorého číslo sme museli získavať neuveriteľnými spôsobmi, sme nakoniec narazili na nesúhlas rybárov. V podstate nie "šéfstvo" rybárov, ale fakt, že rybári majú teraz vrchol sezóny a ak by sme preteky uskutočnili, našla by sa skupina tiež rybárov, ktorá by bola schopná extrémne prejaviť svoj nesúhlas s organizovaním pretekov a asi aj ohroziť pretekárov, čo by som nemohol z funkcie riaditeľa pretekov dopustiť. Ani kvôli zabezpečeniu zdravia pretekárov, ani z následného ohrozenia účasti krajín v ďalšom ročníku. Musím ešte poznamenať, že všetky tieto prekážky sa podarilo prekonať (či poslednú nie) behom pár hodín, čo je výkon všetkých, ktorí boli zainteresovaní.

Som rád, že napriek tomu sa podarilo regatu zachrániť druhým variantom, čo si vyžiadalo hraničné vypätie či organizačného výboru, alebo pracovnej čaty. Klobúk dole hlavne pred teamleadrami krajín, ktorí boli zmenami hneď oboznámení, a pri predložení posledného variantu prejavili súhlas, že sme našli riešenie. Reakcia pre mnohých našich krajanov ďaleko neznáma.

Z krajín odhlásilo účasť Maďarsko, ktoré malo prísť v piatok, jeho pretekári boli prihlásení na 1000m a tréner výpravy pri zrušení tejto disciplíny sa ospravedlnil. Česká republika sa tiež ospravedlnila, keďže v čase rozhodnutia pre druhý variant nemala ešte ani zraz svojich reprezentantov a účasť zrušila.

Výsledok je, že po porade trénerov v piatok o 10:00 sa v sobotu uskutočnia jazdy na 200m v K1, C1, K2, C2, v štyroch dráhach, pričom budú postupovať dve lepšie lode ďalej. V každej disciplíne sa ukutoční finále A, aj B. V nedeľu sa uskutočnia hromadné štarty na 2000m, singlových aj deblových disciplín, na jedno kolo, pričom štart bude pod "črevom". Pretekári sa budú môcť zúčastniťoboch disciplín, medzi ktorými bude väčšie časové rozpätie. V Pohári národov sa budú rátať vždy najlepšie dve lode každej krajiny.

Som nesmierne rád, že aj keď upraveným a nevyskúšaným programom regata pokračuje. Verím, že prídete podporiť pretekárov, ako aj organizátorov.

Ing. Boris Bergendi

riaditeľ MR

Diskusia k článku:

Anonym

Jasne, v Novákoch, a potom by všetyk výpravy každé ráno dochádzali z Piešťan do Novák. Storno ubytovania vám nič nehovorí?

Anonym

asi tak preteky sa kludne mohli konať aj v Novákoch a nie sa trepať kade tade

Anonym

Boris,Boris.tak dramaticke vykreslenie tvojho ignoranctva som uz davno necital.Nakoniec mozno ludi presvedcis o svojom hrdinstve a zakryjes tym svoje zlyhanie.Piestanci za to nemozu.Robili.co mohli.Zlyhal si ty!!!

Anonym

ach tak dufam ze SNP bude lebo nan som sa tesila... :(

Anonym

Velmi pekne napisane...

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.