Na 1000 m Rusnák šiesty, štvorkajak ôsmy.

Súhrn výsledkov finále na 1000 m na ME juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v Plovdive.

SITA, zs | 16.07.2005 20:08:42

Slovenský štvorkajak v zložení Peter Gelle, Peter Likér, Tibor Györi a Pavol Maťaš obsadil vo finále pretekov na 1000 m na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive ôsme miesto. V polovici trate boli ešte mladí Slováci na poslednom deviatom mieste, v druhej časti sa dostali tesne pred posledné švédske kvarteto, ale na lepší výsledok v extrémne rýchlych pretekoch už nemali. Najúspešnejšou výpravou v súťažiach pretekárov do 23 rokov bolo Poľsko, ktorého reprezentanti si vybojovali tri tituly. Dve zlaté medaily si vybojovali Rumuni, po jednej Ukrajinci, Bielorusi a Rusi. V kategórii juniorov obsadil vo finále C1 na 1000 m Matej Rusnák 6. miesto. Zvíťazil Rumun Catalin Costache. Tri tituly v ôsmich finálových disciplínach si vybojovali mladí ruskí reprezentanti, po jednom zlate získali vodáci Španielska, Rumunska, Poľska, Maďarska a Ukrajiny. V nedeľu šampionát vyvrcholí finálovými súťažami juniorov a pretekárov do 23 rokov na 500 m, Slovensko bude mať trojnásobné zastúpenie (Radka Kubalová v K1 junioriek, Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou v K2 žien do 23 rokov a K4 juniorov Ľubomír Beňo, Lukáš Lengvarský, Richard Čavojský a Martin Jankovec).

Súhrn finálových výsledkov na 1000 m:

PRETEKÁRI DO 23 ROKOV:

K1 muži: 1. Emanuel Silva (Portugal.) 3:31,374, 2. Gergely Boros (Maď.) 3:31,724, 3. Neil Fleming (Ír.) 3:32,212

K2 muži: 1. Ionut Anghel, Marian Sevici (Rum.) 3:13,779, 2. Gábor Gönczi, Zoltán Gál (Maď.) 3:15,554, 3. Paul Wycherley, Ben Paul Farrell (V. Brit.) 3:15,579

K4 muži: 1. Poľsko (Pawel Baumann, Przemyslaw Gawrych, Dawid Wardowicz, Krzysztof Luczak) 2:50,830, 2. Maďarsko (Márton Sík, Attila Csamangó, Attila Boros, Gergely Boros) 2:51,167, 3. Rumunsko (Alin Anton, Florean Mada, Paul Podgoreanu, Vasile Stefan) 2:52,705,... 8. Slovensko (Peter Gelle, Peter Likér, Tibor Györi, Pavol Maťaš)2:58,330

C1: 1. George Teodorescu (Rum.) 3:54,154, 2. Viktor Nedaškovskij (Ukr.) 3:54,529, 3. Márton Metka (Maď.) 3:54,791

C2: 1. Petro Kruk, Jurij Čeban (Ukr.) 3:36,324, 2. Wojciech Tyszyňski, Arkadiusz Toňski (Poľ.) 3:38,099, 3. Aurelian Ionescu, Andrei Cuculici (Rum.) 3:39,024

C4: 1. Bielorusko (Dmitrij Rabčanko, Dmitrij Vaitiškin, Konstantin Ščarbak, Alexander Vaučeckij) 3:15,722, 2. Poľsko (Marcin Krzysztofik, Lukasz Gros, Dawid Markowski, Rafal Trzebiatowski) 3:19,835, 3. Maďarsko Pál Sarudi, Tibor Makai, Róbert Mike, Peter Balázs) 3:20,122

K1 ženy: 1. Beata Mikolajczyková (Poľ.) 3:58,601, 2. Anne Lolk Thomsenová (Dán.) 4:01,826, 3. Gabriella Szabóová (Maď.) 4:06,051

K2 ženy: 1. Nadežda Petrovová, Juliana Salachovová (Rus.) 3:40,557, 2. Maren Knebelová, Fanny Fischerová (Nem.) 3:41,295, 3. Malgorzata Chojnacká, Edyta Dzieniszewská (Poľ.) 3:41,445

JUNIORI:

K1 juniori: 1. Diego Cosgaya (Šp.) 3:36,208

K2 juniori: 1. Dmitrij Gudimov, Roman Anoškin (Rus.) 3:18,610

K4 juniori: 1. Rusko (Kiril Sljusarenko, Kiril Lučkin, Oleg Žestkov, Denis Titov) 2:57,667

C1: 1. Catalin Costache (Rum.) 4:01,681, 2. Andrej Bogdanovič (Bielorus.) 4:03,956, 3. Pavel Petrov (Rus.) 4:05,818,... 6. Matej Rusnák (SR) 4:10,293

C2: 1. Boris Sahaj, Artem Andrejev (Ukr.) 3:42,081

C4: 1. Poľsko (Kamil Mendelka, Sebastian Osiurak, Michal Mroz, Mariusz Kruk) 3:23,641

K1 juniorky: 1. Zomilla Hegyiová (Maď.) 3:59,472

K2 juniorky: 1. Anastasia Lavrovová, Anastasia Sergejevová (Rus.) 3:42,489

Na 1000 m Rusnák šiesty, štvorkajak ôsmy.“.