MS: Jankovec a Kohút na 500 m zhodne na 12. mieste

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike kajakár Martin Jankovec a kanoista Rastislav Kohút skončili v B-finále svojich kategórií na 500 m na 39. majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede zhodne na 3. miestach, v konečnej výsledkovej listine im teda bude patriť 12. priečka.

SITA, zs;ko | 20.08.2011 15:14:14

Martin Jankovec sa v K1 držal v skupine, ktorá márne prenasledovala suverénneho Kristiana Duševa v drese Turecka. Nakoniec skončil tretí, keď ho o 17 stotín sekundy prekonal aj Belgičan Maxim Richard.

V C1 Rastislav Kohút bojoval v B-finále o prvenstvo. Na medzičase v polovici trate bol tesne druhý za Poliakom Adamom Ginterom. Toho čoskoro predstihol, ale zľava zaútočili Kórejčan Hjun Jin An a Uzbek Serik Mirbekov. Všetci traja sa nakoniec v cieli zmestili do rozpätia dvoch desatín sekundy, ale Kohút bol až na konci. V porovnaní s vlaňajškom je to však výrazný kvalitatívny posun tohto 25-ročného rodáka zo Zvolena. V Poznani sa na MS na tejto trati nedostal zo semifinále.

Výsledky B-finále (o 10. - 18. miesto) na 500 m:

K1 muži: 1. (celkovo 10. miesto) Kristian Dušev (Tur.) 1:38,694,... 3. (celkovo 12. miesto) Martin Jankovec (SR) 1:39,570

C1 muži: 1. (celkovo 10. miesto) Hjun Jin An (Kór. rep.) 1:49,915,... 3. (celkovo 12. miesto) Rastislav Kohút (SR) 1:50,125