"Mladí" v K4 sa o spoločnú budúcnosť so "starými" neboja

Strieborná olympijská "káštvorka" už je konečne doma a jej jednotliví členovia sa dušujú, že najbližší mesiac nechcú pádla a vodu ani vidieť. Nie úplne doslova, v najbližších dňoch štvoricu Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka čaká prijatie v Komárne, najprv na námestí a potom aj v lodenici. Inak majú konečne po sezóne, v ktorej vybojovali okrem olympijského strieborného kovu aj zlato a striebro na majstrovstvách Európy v Moskve.

SITA, ds;rc;ru | 25.08.2016 20:30:39

"Sezóna je pre mňa uzavretá, už nemáme žiadne preteky. Takže teraz máme približne mesiac voľno a oddych, potom začneme znovu trénovať," prezradil najmladší člen K4, iba 20-ročný "háčik" Denis Myšák pre agentúru SITA. O budúcnosť v spoločnej lodi s "harcovníkmi" Jurajom Tarrom (37) a Erikom Vlčekom (34) sa nebojí. "Myslím si, že táto medaila ich znovu nakopla. Určite budú pokračovať ďalej, kým im bude slúžiť zdravie," doplnil Myšák. Najstarší člen strieborného kvarteta Juraj Tarr bezprostredne pritakáva: "V januári som povedal, že ak získam medailu, potiahnem to do Tokia 2020. Takže to musím dodržať. Ak budem zdravý, tak tam určite pôjdem."

Tarr, ktorý ešte v 90. rokoch 20. storočia počas juniorskej kariéry prekonal rakovinu štítnej žľazy, urobil po zisku svojej druhej striebornej medaily z olympijských hier veľké gesto. "Víťazstvo by som chcel venovať kamarátovi, ktorý zdolal rakovinu, rovnako ako pred pár rokmi ja," podotkol. Zdôraznil, že silná vôľa a viera v pozitívny koniec ho v športovej kariére poháňajú vpred. "Je to v prvom rade o psychike. Keď človek neupadne do toho zlého, ale začne si veriť, tak má šancu. Každému odporúčam neprepadnúť zlým myšlienkam a veriť, s tou vierou príde aj to dobré," zdôraznil

Členovia striebornej slovenskej lode potvrdili, že okrem odpisovania na gratulácie stihli v Riu navštíviť aj pamätné miesta. Patria medzi ne socha Krista Spasiteľa, Cukrová homoľa či svetoznáme miestne pláže. "Sochu Krista sme si zblízka pozreli aj pred rokom počas predolympijských pretekov, ale teraz sme sa mu boli už aj poďakovať," uviedol 21-ročný zadák Tibor Linka a pokračoval: "Najviac sa teraz teším na oddych, rodinu a priateľku. Dosť dlho sme boli od seba, aj príprava bola dlhá a ťažká."

Najúspešnejším kajakárom na Slovensku nielen v striebornej lodi z Ria je Erik Vlček. Desaťnásobný majster sveta a už trojnásobný medailista z olympijských hier sa tak trochu obával cesty domov. "Sedieť v lietadle vyše 10 hodín pre nás vyšších nie je úplne príjemné. Našťastie to však ubehlo veľmi rýchlo a sme radi, že to máme za sebou. Najviac sa teším na rodinu, deti a oslavy s najbližšími a najväčšími fanúšikmi," priznal Vlček. Rio de Janeiro bola jeho piata olympiáda, skúseností má na rozdávanie. Ako sa mu páčilo v Brazílii, keďže to môže porovnávať s Londýnom, Pekingom, Aténami či Sydney? "Pre mňa to boli parádne olympijské hry, nemôžem sa na nič sťažovať. Boli tam síce drobné nedostatky, ale to k tomu patrí a človek sa s tým dokáže vyrovnať. Úplne najkrajšia bola pre mňa olympiáda v Sydney. Myslím si však, že táto v Riu sa jej celkom vyrovnala. A teraz sa konečne odmením poriadnym oddychom," dodal Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

Slovenský rozhodca v Riu: Rýchlostná kanoistika na olympiáde zabodovala

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3151

Anonym

Kohlová, Gelle a Farkas vymenili Copacabanu za Magio pláž

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3149

Magio pláž sa sfarbila do striebrista. Z Ria dorazila posádka štvorkajaku

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3150

Vlček prišiel bez medaily, Tarr má rešpekt pred sobotou

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/403233-vlcek-prisiel-bez-medaily-tarr-ma-respekt-pred-sobotou/

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.