MEJaU23 MONTEMOR: Slováci nepridali žiadny postup do finále

Slovenskí mládežnícki reprezentanti v rýchlostnej kanoistike si nevypádlovali v piatkovom bloku semifinále na 500 a 1000 m na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v portugalskom Montemore žiadny postup do priamych bojov o medaily. V sobotu predpoludním vo finále na 1000 m tak bude mať Slovensko v ohni jedinú loď, keď štvorkajak mužov do 23 rokov v zostave Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek, Viktor Demin postúpil ešte vo štvrtok priamo z rozjázd.

SITA, zs;mp;lo | 13.07.2012 20:28:14

Rovnaká situácia je aj na polovičnej trati, kde si Marek Krajčovič s Gáborom Jakubíkom víťazstvom vo štvrtkovej rozjazde K2 mužov do 23 rokov rovnako vybojovali priamy postup do nedeľného finálového bloku.

V B-finále (o konečné 10. - 18. miesto) nastúpia na 1000 m štyri a na 500 m päť slovenských lodí. Príjemným prekvapením je to najmä v prípade ešte len 16-ročnej Patrície Skovajsovej, ktorá v K1 junioriek v konkurencii o dva roky starších súperiek postúpila v oboch disciplínach.

Výsledky - semifinále:

500 m:

K1 juniorky (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna s najlepší časom do B-finále): 1. Dóra Luczová (Maď.) 1:54,626, ... 6. Patrícia Skovajsová (SR) 2:05,243 - postúpila do B-finále

K1 juniori (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále): 1. Marcus Walz (Šp.) 1:41,040, ... 6. Filip Valo (SR) 1:45,982 - postúpil do B-finále

C1 juniori (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jeden s najlepší časom do B-finále): 1. Tomasz Barniak (Poľ.) 1:55,970, ... 7. František Fehér (SR) 2:05,888 - postúpil do B-finále

K1 ženy do 23 rokov (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna s najlepší časom do B-finále): 1. Anne Knorrová (Nem.) 1:55,190, ... 7. Simona Šamková (SR) 2:03,164 - postúpila do B-finále

K4 juniorky (1. - 3. do finále): 1. Španielsko (Alicia Herediová, Amaia Babaceová, Jessica Gandonová, Begoňa Lazcanová) 1:40,909, ... 7. Slovensko (Katarína Horváthová, Róberta Pelantová, Nikola Zatlkajová, Patrícia Drieňovská) 1:46,575 - z ďalších bojov sú vyradené

K1 muži do 23 rokov (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále): 1. Barry Watkins (Ír.) 1:41,231, ... 8. Miroslav Zaťko (SR) 1:47,543 - z ďalších bojov je vyradený

C1 muži do 23 rokov (1. - 3. do finále): 1. Pavel Rusu (Mold.) 1:51,771, ... 7. Vincent Farkaš (SR) 1:57,541 - z ďalších bojov je vyradený

K2 juniori (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna posádka s najlepší časom do B-finále): 1. Troels Lund, Kasper Henriksen (Dán.) 1:34,113, ... 5. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:37,613 - postúpili do B-finále

C2 juniori: (1. - 3. do finále): 1. Nuno Quintela, Samuel Amorim (Portug.) 1:51,089, ... 7. Roland Fekete, Dávid Tarcsi (SR) 1:55,447 - z ďalších bojov sú vyradení

1000 m:

C1 juniori (1. - 3. do finále): 1. Marc Keller (Nem.) 4:32,986, ... 8. František Fehér (SR) 4:50,557 - z ďalších bojov je vyradený

K1 juniorky (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna s najlepší časom do B-finále): 1. Moa Wikbergová (Švéd.) 4:30,866, ... 7. Patrícia Skovajsová (SR) 4:53,490 - postúpila do B-finále

C1 muži do 23 rokov (1. - 3. do finále): 1. Dmytro Jančuk (Ukr.) 4:24,708, ... 9. Vincent Farkaš (SR) 5:06,672 - z ďalších bojov je vyradený

K2 juniorky (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna posádka s najlepší časom do B-finále): 1. Silvia Maxemiucová, Sanziana Micutariová (Rum.) 4:12,693, ... 4. Róberta Pelantová, Katarína Horváthová (SR) 4:18,439 - postúpili do B-finále

K2 muži do 23 rokov (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna posádka s najlepší časom do B-finále): 1. Rodrigo Barreiro, Álvaro Bravo (Šp.) 3:28,914, ... 8. Zoltán Tóth, Mário Janča (SR) 3:41,508 - postúpili do B-finále časom

C2 muži do 23 rokov (1. - 3. do finále): 1. Sergej Privolkin, Denis Revt (Biel.) 4:02,522, ... 5. Krištof Tóth, Adam Csenkey (SR) 4:09,260 - z ďalších bojov sú vyradení

K4 juniori (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna posádka s najlepší časom do B-finále): 1. Francúzsko (Tobias Olla, Robin Abdelazis, Florian Fillon, Guillaume Decorchemont) 3:19,622, ... 6. Slovensko (Denis Myšák, Jerguš Jacko, Tibor Linka, Filip Valo) - postúpili do B-finále



Diskusia k článku:

Anonym

No to je úžasné! Veď nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!!!

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra