ME U23 jun. Poznaň: Dve slovenské lode do A-finále - súhrn

V piatok si na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani vybojovali postup do finále dve slovenské lode. Na 500-metrovej trati uspeli v K2 juniorov Denis Myšák s Tiborom Linkom, na kilometri bol úspešný juniorský štvorkajak v zostave Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák a Tibor Linka. Ďalšie tri slovenské lode sa predstavia v B-finále na 500 m a jedna na 1000 m. Na najkratšej 200-metrovej trati si všetkých šesť slovenských lodí vybojovalo postup do semifinále.

SITA, zs;jm;lo | 28.06.2013 19:46:38

"Keď sa vrátim ešte k štvrtkovej rozjazde K4 na 1000 m, tam nám nevyšiel štart a na priamy postup z prvého miesta to už nestačilo. Skončili sme druhí. V piatkovom semifinále sme odštartovali optimálne, dostali sme sa do dobrého tempa, na 750 metroch sme už boli v postupovej trojici a v závere sme to ešte vytiahli na 2. miesto. Mám pocit, že nám to ide lepšie ako vlani, že sme sa dostali do dobrej formy. Potom sa nám s Denisom Myšákom podarilo postúpiť aj do finále K2 na 500 m, čo je pre nás úspech, lebo vlani sme na ME skončili na 11. mieste. Teraz to už bude určite lepší výsledok a som zvedavý, kam to až dotiahneme. Nedá sa to odhadnúť, ale favoritmi určite budú Rusi, Bielorusi, Maďari a Nemci," uviedol Tibor Linka.

JUNIORKY:

K4: 6. Slovensko (Patrícia Drieňovská, Nikola Zatlkajová, Veronika Mokrá, Patrícia Skovjsová) 1:49,774 - z ďalších bojov sú vyradená

C1: 6. Adam Gavenda 4:38,910 - postúpil do B-finále

K4: 2. Slovensko (Jerguš Jacko, Filip Valo, Denis Myšák, Tibor Linka) 3:08,048 - postúpili do A-finále

JUNIORKY:

K2: 7. Patrícia Drieňovská, Nikola Zatklajová 4:18,910 - z ďalších bojov sú vyradené

C1: 7. Vincent Farkaš 4:25,030 - z ďalších bojov je vyradený

K1: 7. Simona Šamková 4:25,516- z ďalších bojov je vyradená