ME MONTEMOR-O-VELHO: Zo slovenských lodí do finále iba K4 mužov

Slovenský štvorkajak v zostave Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr na ME v rýchlostnej kanoistike v portugalskom stredisku Montemor-o-Velho suverénnym spôsobom triumfoval v semifinále K4 na 1000 m a zabezpečil si tým účasť v nedeľnom predpoludňajšom finále. Bola to jediná slovenská loď, ktorá si v piatkovom bloku súťaží na kontinentálnom šampionáte vybojovala účasť v rozhodujúcej jazde o medaily.

SITA, zs;hb;ko | 14.06.2013 19:32:13

Kajakárka Ivana Kmeťová v K1 žien na 500 m dopádlovala v semifinále štvrtá, stačilo jej to na účasť v B-finále (o konečné 10. - 18. miesto), pre kajakára Ľubomíra Beňa a kanoistu Rastislava Kohúta sa účinkovanie na päťstometrovej trati už definitívne skončilo.

Už popoludní vypadol z ďalších bojov aj Matej Rusnák v C1 na 1000 m, keď v semifinále skončil štvrtý, do finále postúpili iba prví traja.

Výsledky - semifinále:

500 m:

K1 muži (1. - 3. do finále):

1. Viktor Andryškin (Rus.) 1:47,311,... nepostúpil do finále: 5. Ľubomír Beňo (SR) 1:49,581

C1 muži (1. - 3. do finále):

1. Iosif Chirila (Rum.) 1:58,910,... nepostúpil do finále: 7. Rastislav Kohút (SR) 2:04,365

K1 ženy (1. - 3. do A-finále, 4. - 7. + jedna s najlepším časom do B-finále):

I. semifinále: 1. Yvonne Schuringová (Rak.) 2:01,297

II. semifinále: 1. Henriette Hansenová (Dán.) 1:59,048,... 4. Ivana Kmeťová (SR) 2:03,098 - postúpila do B-finále

1000 m:

K4 muži (1. - 3. do finále):

1. Slovensko (Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:05,486 - postúpili do finále

C1 mužov na 1000 m (1. - 3. do finále):

1. Diego Romero (Šp.) 4:16,535 min, ... nepostúpil do finále: 4. Matej Rusnák (SR) 4:21,100