Majstrovstvá Slovenska v maratóne zrušené.

Na základe informácie od organizátora MSR – maratón, o zvýšenej hladine rieky Váh a následnej mimoriadnej komunikácii medzi členmi ŠTK, Vás informujeme o jej uznesení:

SZRK, bb | 02.09.2010 16:00:37

ŠTK rozhodla z dôvodu vyhlásenia 1. stupňa povodňovej aktivity v mieste konania pretekov a z toho vyplývajúcich bezpečnostných dôvodov, zrušiť Majstrovstvá Slovenska v maratóne, ktoré sa mali konať 4.-5.9.2010 na piešťanskej Sĺňave. Členovia ŠTK preberali viaceré náhradné varianty, z ktorých ako najvhodnejšia vychádzala organizácia podujatia na Zlatých pieskoch, čo však po diskusii pre krátkosť času tiež zrušila. Či sa tento rok MSR-maratón uskutočnia, alebo v akom náhradnom termíne, ŠTK rozhodne neskôr.

Tak isto sa ruší aj sústredenie reprezentantov SR na Súťaži olympijských nádejí (SON), ktoré sa malo konať 6.-8.9.2010 tiež v Piešťanoch. Informácie o zraze reprezentantov pred SON pošle včas reprezentačná trénerka Marcela Erbanová.

Ing. Boris Bergendi

generálny sekretár

Diskusia k článku:

Anonym

11. september 2010

Majstrovstvá Slovenska, maratón – v rámci Hargašovho memoriálu

Športovo technická komisia sa uzniesla, že Majstrovstvá Slovenska v maratóne, ktoré boli kvôli prírodným podmienkam na piešťanskej Sĺňave zrušené, sa uskutočnia 25.9.2010 v rámci Hargašovho memoráliu. Pre lodné kategórie platia propozície pre Hargašov memoriál. Trate sa oproti propozíciám predĺžia podľa pravidiel kanoistiky: 12 km pre chlapcov 13, 14 ročných, dievčatá 13, 14 ročné, 15 km pre ženy, juniorov, kadetov, a 25 km pre mužov.

Ing. Boris Bergendi

generálny sekretár

Anonym

Tí, ktorí nemali záujem o štart v riadnom termíne konania Majstrovstiev Slovenska predsa nebudú štartovať asi ani v inom termíne ....

Anonym

už vidím ako napr. seniori na krátke trate štartujú v polovici októbra na M-SR v maratóne, keď ledva štartujú na M-SR na krátke trate

Anonym

Mohli by ste pls zverejnit nominovanych pretekarov na MS v maratone v Spanielsku a zaroven kdo z nich to bude mat hradene SZRK.Dakujem

Anonym

Ja si viem predstaviť organizáciu v polovici októbra, bude síce po Majstrovstvách sveta, ale iný termín - na nominačné účely asi neexistuje. Veď absolvovať v čase kratšom ako dva týždne dva maratóny nie je rozumné. Nominovať bude potrebné podľa iných kritérií i tak nie je u nás výrazne vysoký počet kvalitných maratóncov. A slovenský šampionát by v tomto prípade dať príležitosť zmerať si sily všetkým záujemcom a konfrontovať si výkonnosť i s prípadnými účastníkmi MS. Každý pretek pomôže môýe spolpularizovať túto náročnú disciplínu.

Anonym

Tak to si viem zivo predstavit organizovat M - SR v maratone v polke oktobra, ked MS su 22 - 26 septembra

Anonym

Zvýšená hladina rieky Váh nepríjemne zasiahla v tomto roku už po druhý raz organizátorov piešťanských pretekov. Na jar otáľali s včasným rozhodnutím o zrušení regaty /SZRK/, teraz padlo rozhodnutie hneď ako to bolo možné. Škoda nielen pre piešťancov ale i pre pretekárov, najmä pre tých čo sa na preteky a maratón obzvlášť poctivo pripravovali. Neviem ako mal maratón zasiahnuť do prípadnej nominácie na MS v Španielsku, ale pokiaľ by sa mali opakovať problémy s financovaním štartu tak ako v minulom roku /ME poťažne i MS/, tak snahy o pozdvihnutie tejto kategórie sú marné. Hoci prihlášky v juniorskej kategórii pre preteky v Piešťanoch ukazovali o zvýšený záujem. A práve tento záujem by nemal ostať nepovšimnutý. Preto si myslím že organizovať maratón v náhradnóm termíne ešte v tomto roku by bolo potrebné. Zlaté piesky budú v nasledovných týždňoch svedkom troch bratislavských podujatí, preto ďalší v tomto priestore je na zváženie. Ale maratń je potrebné zorganizovať v priestore, kde nepriazeň osudu bude minimalizovaná, preto sú Zlaté piesky vážnym adeptom i na podujatie štvrté. Osobne sa prikláňam k termínu dva týždne po rozlúčkových pretekoch - tak, aby sa aspoň čiastočne akceptoval čas potrebný na prípravu. Predĺži to síce sezónu, no mnohí si tréningy "ordinujú" do prvých mrazov, tak aby v jesennom období najazdili čo najviac. Takže ani prípadný štart v polovici októbra by nebol nevhodný. Pri tejto príležitosti si dovoľujem pripomenúť potrebu vhodnejšieho termínu pre dunajský maratón - zvážte jeho konanie v termíne, keď nebude priamo konkurovať s Račicami, tak ako to bolo v tomto roku. Ochudobňujeme si štartovú listinu o mnohých adeptov, stačí termín maratónu posunúť o týždeň skôr.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.