Kritériá na OH splnilo 44 Slovákov.

Nominačné kritériá Slovenského olympijského výboru (SOV) pre Peking splnilo okrem jedenástich atlétov aj po sedem športovcov v rýchlostnej kanoistike a športovej streľbe, päť vo vodnom slalome, tri miesta bude mať SR v cestnej cyklistike, limity splnili aj dve plavkyne, miestenku získali dvaja vzpierači, jeden triatlonista, jedna stolná tenistka, športová gymnastka, jachtár, džudista a po jednom zápasníkovi vo voľnom štýle a grécko-rímskom štýle. Výprava mohla byť po sobote početnejšia, chodci Anton Kučmín a Mária Gáliková a zápasník Roman Meduna však podmienky na účasť pri svojich pokusoch nesplnili.

SITA, pp, tx, ds | 25.05.2008 22:52:34

Definitívnu nomináciu na OH 2008 bude schvaľovať výkonný výbor SOV na svojom zasadnutí 17. júla, nomináciu celej výpravy bude potom ešte potvrdzovať valné zhromaždenie SOV 19. júla. Do 23. júla musí SOV odoslať na MOV a organizačnému výboru pekinských hier (BOCOG) definitívne menovité prihlášky členov výpravy.

Aktualizovaný prehľad olympijských miesteniek, ktoré si doteraz vybojovali slovenskí športovci:

Atletika (11): Dmitrij Vaľukevič (trojskok), Libor Charfreitag (kladivo), Matej Tóth (chôdza na 20 km), Peter Korčok, Miloš Bátovský, Kazimír Verkin (všetci chôdza na 50 km), Martina Hrašnová (kladivo), Zuzana Malíková (chôdza na 20 km), Jana Velďáková (diaľka), Dana Velďáková (trojskok), Lucia Klocová (800 m). Limit má splnený na 50 km aj Anton Kučmín, ale v disciplíne môžu štartovať maximálne traja z jednej krajiny.

Cyklistika (3): počet miest je definitívny, mená ešte nie sú známe (traja budú štartovať v pretekoch s hromadným štartom a jeden z nich aj v časovke).

Džudo (1): Zoltán Pálkovács (do 100 kg).

Jachting (1): Patrik Pollák (RS:X).

Plávanie (2): Martina Moravcová, Denisa Smolenová.

Rýchlostná kanoistika (7): Marián Ostrčil (C1), Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (obe K2), Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr (všetci K4).

Stolný tenis (1): Eva Ódorová.

Streľba (7): Jozef Gönci, Daniela Pešková (puškové disciplíny), Pavol Kopp (pištoľové disciplíny), Mário Filipovič, Erik Varga, Zuzana Štefečeková, Danka Barteková (všetci brokové disciplíny).

Športová gymnastika (1): Ivana Kováčová.

Triatlon (1): Pavel Šimko.

Vodný slalom (5): Michal Martikán (C1), Peter a Pavol Hochschornerovci (C2), Elena Kaliská (K1 ženy), Peter Cibák (K1 muži).

Vzpieranie (2): Ondrej Kutlík (do 85 kg), Martin Tešovič (do 105 kg).

Zápasenie (2): David Musuľbes (voľný štýl, do 120 kg), Attila Bátky (grécko-rímsky štýl, do 84 kg)



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kritériá na OH splnilo 44 Slovákov.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra