Kmeťová s Kohlovou v Szegede nemysleli na medaily.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou si na pretekoch I. kola Svetového pohára v maďarskom Szegede vybojovali v K2 žien zlato na svojej obľúbenej dvojstovke a nečakane aj striebro na pre nich netypickom kilometri. Na "olympijskej" päťstovke dopádlovali do cieľa na siedmej pozícii. Po zisku titulu majsteriek Európy na 200 m a štvrtom mieste na 500 m na májovom šampionáte starého kontinentu v talianskom Miláne opäť potvrdili, že sa etablovali medzi absolútnou svetovou elitou. "Do Szegedu sme cestovali z plnej prípravy, bez vylaďovania formy. Chceli sme si zasúťažiť, otestovať svoju výkonnosť, súperky a najmä novú loď. Všetko nám vyšlo. Naše výsledky nás, samozrejme, potešili. Na medaily sme totiž vôbec nemysleli, sú pre nás čímsi navyše," spokojne skonštatovala po návrate na Slovensko Ivana Kmeťová.

SITA, zs, kj, mj | 09.06.2008 11:29:11

V maďarskom stredisku chceli vidieť v akcii predovšetkým mimoeurópske súperky, s ktorými sa v Miláne nestretli. "Vedeli sme, že Nemky a Maďarky budú špeciálne ladiť formu na Szeged. Pre nich boli tieto preteky internou kvalifikáciou na olympijské hry. Všetky ich lode ukázali mimoriadnu kvalitu. Porovnávať sa s nimi nemôžeme, lebo, ako som už spomínala, my sme išli z plného tréningu. Napriek tomu sme dokázali s nimi aspoň relatívne držať krok. Možno sme si na o niečo lepší výsledok trúfali na päťstovke, ktorá je v olympijskom programe, a tak je tento rok pre všetky kajakárky hlavnou disciplínou. Obhájili sme však pozíciu štvrtej najlepšej európskej lode z majstrovstiev Európy," pokračovala 24-ročná odchovankyňa nováckej rýchlostnej kanoistiky.

V sobotu mali slovenské reprezentantky mimoriadne nabitý program. Predpoludním absolvovali semifinále na 500 m, popoludní finále na tejto trati a ešte ďalšie finále v šprinte na 200 m. "Cítili sme už únavu. Veľa síl nám zobral aj piatkový kilometer. Vo finále päťstovky nás rozhodil bočný vietor. Asi stopäťdesiat metrov pred cieľom sme sa takmer vykúpali. Aj z tohto hľadiska bol konečný výsledok uspokojivý," vysvetľoval háčik slovenského ženského dvojkajaka.

Spokojné boli aj s novou loďou, s ktorou v Szegede absolvovali pretekársku premiéru. "Je to ten istý typ, ako bola tá predchádzajúca. Jej výrobca už tri roky robí rovnaké lode. Predtým sme v nej trikrát trénovali. Na prvom tréningu sme sa v nej nevedeli usadiť, potom sa to zlepšovalo. Myslím si, že je to už v poriadku. Sme s ňou spokojné," pochválila nový dvojkajak Ivana Kmeťová.

Najlepšie slovenské kajakárky sa pred olympiádou predstavia na medzinárodnej scéne ešte raz. Na koniec júna si naplánovali štart na pretekoch Svetového pohára v poľskej Poznani. "Dovtedy ostávajú tri týždne. Vieme, na čo sa v tréningu musíme zamerať. Prvé dni budeme trénovať každá doma individuálne, druhý týždeň pôjdeme do Komárna, kde sa zameriame na súhru a spojenie rýchlosti s vytrvalosťou a na začiatku tretieho týždňa už odcestujeme do Poznane," naznačila plány na najbližšie obdobie víťazka minuloročnej ankety o najlepšiu slovenskú kajakárku.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou v Szegede nemysleli na medaily.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.