Kmeťová s Kohlovou neprišli ani v USA o oblievačku

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou zaokrúhlili počet najazdených kilometrov na vode v rámci zimného sústredenia v americkom olympijskom tréningovom centre v kalifornskom San Diegu na juhu USA na rovných 700. Obe všetko podriadili príprave na vrchol roka - augustovej účasti na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. Takéto obrovské dávky nikdy predtým vo svojej zatiaľ krátkej športovej kariére neabsolvovali. "Ivanu už z toho pobolievajú predlaktia. Zdá sa, že ich má presilené. Dávam jej po tréningoch ľadové obklady a občas jemnú masáž. Dúfame, že tento týždeň to už bude v poriadku," píše na internetovej stránke www.k2women.sk zadáčka najúspešnejšej slovenskej ženskej lode Martina Kohlová. Slovenským kajakárkam praje počasie. Zatiaľ čo na Slovensku i v celej strednej Európe teploty len slabo vystupujú nad bod mrazu, v San Diegu sa ortuť v teplomeroch šplhá až ku tridsiatke. "Hádam sa aj trochu opálime," pokračovala Martina Kohlová a dodala: "Aspoň to slniečko nám robí náladu, lebo posádka nášho štvorkajaka je už pomaly na odchode a sme z toho smutné."

SITA, zs | 26.03.2008 20:22:57

Ani v ďalekom zámorí nezabudli Slováci na veľkonočné zvyky. Na Veľkonočnú nedeľu pozvala obe slovenské reprezentantky na návštevu slovenská rodina Drahošovcov žijúca v San Diegu. "Pripravili perfektnú morku, samé špeciality a samozrejme americký tvarohový koláč ´cheesecake´. S niekoľkými veľkonočnými zvyklosťami sme sa u nich cítili aspoň trochu ako doma. Patrí im za to veľká vďaka," nezabudli slovenské kajakárky aj takýmto spôsobom poďakovať svojim hostiteľom. V pondelok ich čakalo prekvapenie od posádky štvorkajaka a kanoistu Mariána Ostrčila, ktorí sa takisto pripravujú v tomto stredisku. "V pondelok ráno sme sa prezliekali na tréning. Zrazu sa rozleteli dvere a do šatne nám vbehol Paľo Blaho (ústredný tréner slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike - pozn. SITA) s vlastnoručne upleteným korbáčom a Marián Ostrčil s dvoma kýbľami vody. Úplná komédia. Naháňali sme sa po šatni ako vo filme s Charlie Chaplinom. Schytali sme to naplno. Mokré ako myši sme sa prezliekli do suchých dresov a išli na vodu. Tam nás zase chytili chalani z K4 a pooblievali nás ešte raz. Najväčšiu radosť mal však Paľo a teraz chodí vysmiaty ako slniečko," zakončili svoje zážitky z Veľkej noci Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou neprišli ani v USA o oblievačku“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov
23.06.2022 | Belehrad (SRB)
Trenčianska regata
25.06.2022 | Trenčín, Lodenica KK TTS
II. KP seniori
30.06.2022 | Bratislava, Zemník
Novácka päťstovka, 50. ročník
02.07.2022 | Nováky, Jazero
Samaria Cup Memoriál V. Gálisa
09.07.2022 | Šamorín, Jazero Lagúna
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
21.07.2022 | Silkeborg (DEN)
Pohár Interu
23.07.2022 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.