Kajakár Lachkovič v Crestume šestnásty.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Lachkovič obsadil na druhom podujatí Svetového pohára v maratóne v portugalskej Crestume 16. miesto v kategórii K1 muži. Pretekár UK Bratislava zvládol trať dlhú 30,1 km za 2:29:16,23 h a za víťazným Antonym Scottom z JAR zaostal o viac ako deväť minút.

SITA | 13.07.2008 15:06:55

Výsledky - sobota:

C1 muži (25,8 km): 1. Pedro Areal (Šp.) 2:10:54,95, 2. Attila Györe (Maď.) 2:12:00,36, 3. David Mascato (Šp.) 2:12:59,64

C1 juniori (21,5 km): 1. Juan Villanueva (ŠP.) 1:50:24,86

K1 muži (30,1 km): 1. Antony Stott (JAR) 2:20:08,37, 2. Emilio Alvarez (Šp.) 2:20:19,20, 3. Tomáš Ježek (ČR) 2:21:18,81,...16. Marián Lachkovič (SR) 2:29:16,23

K1 ženy (25,8 km): 1. Vivien Folláthová (Maď.) 2:05:16,50, 2. Lani Belcherová (Austr.) 2:05:35,86, 3. Judit Kollárová (Maď.) 2:08:16,84

K1 juniori (21,5 km): 1. Fausto Moreno (Šp.) 1:35:34,13

K1 juniorky (21,5 km): 1. Amparo Gonzalezová (Šp.) 1:51:07,90

Výsledky - nedeľa:

C2 muži (25,8 km): 1. Edvin Csabai, Attila Györe (Maď.) 1:58:44,07 h, 2. Nuno Barros, José Sousa (Portug.) 2:01:10,74, 3. Benat Aritmendi, Cristian Ribamodar (Šp.) 2:02:23,91

K2 muži (30,1 km): 1. Emilio Mercham, Alvaro Fernandez (Šp.) 2:07:07,50, 2. Attila Jámbor, Máté Petrovics (Maď.) 2:07:14,93, 3. Artur Tomaz, Nuno Henriques (Portug.) 2:08:38,93

K2 ženy (25,8 km): 1. Vivien Folláthová, Judit Kollárová (Maď.) 1:57:41,47, 2. Naiara Gomezová, Maria Perezová (Šp.) 2:00:04,64, 3. Barbora Červená, Klára Ballová (ČR) 2:00:31,00

K2 juniori (21,5 km): 1. Barna Bucher, Adrian Boros (Maď.) 1:31:34,13, 2. Rodrigo Hortal, Adrian Mallo (Šp.) 1:31:46,05, 3. Mark Childerstone, Daniel Barber (V. Brit.) 1:31:46,71

K2 juniorky (25,8 km): 1. Sheila Saezová, Eliza Vazquezová (Šp.) 1:42:01,86, 2. Amelia Churnsideová, Jessica Collinsová (V. Brit.) 1:42:13,89, 3. Eliška Dlouhá, Hana Davidková (ČR) 1:42:34,68

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kajakár Lachkovič v Crestume šestnásty.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.