Zostava K4 sa zatiaľ nemení, náhradníkom Jankovec

Po návrate z interných kvalifikačných pretekov v Račiciach (5. - 7. júna) zasadalo prezídium Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, aby prediskutovalo nomináciu na ME seniorov v chorvátskom Záhrebe (21. - 24. 6.) a ME juniorov a pretekárov do 23 rokov v portugalskom Montemore (9. - 15. 7.). Najdôležitejším bodom však bola debata o tom, ako by mala vyzerať zostava mužského štvorkajaka na 1000 m pre OH v Londýne.

SITA, zs | 07.06.2012 22:15:36

„Na majstrovstvách Európy koncom júna dostane šancu stará posádka - bratia Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr. Náhradníkom bude Martin Jankovec, ktorý preukazoval dobrú výkonnosť počas sezóny a hlavne na kvalifikácii v Račiciach. Nie je teda dôvod, aby sme ho odsúvali bokom. Všetci piati sa v utorok v Komárne podrobia odborným testom a testom na vode," cituje oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) prezidenta zväzu Róberta Petrisku.

„Veríme, že to dopadne dobre. Nevieme to zatiaľ objektívne posúdiť, lebo K4 sa tento rok ešte nikde spolu v takomto zložení nepredstavila. Ak po odbornom posúdení výkonu dospejeme k názoru, že treba niekoho vymeniť, sadne si do lode Martin Jankovec. Ten bude, samozrejme, v Záhrebe štartovať v singlových disciplínach," dodal pre www.canoe.sk prvý muž slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

O tejto nominácii sa počas troch dní v Račiciach medzi trénermi i funkcionármi dlho diskutovalo. Popri Erikovi Vlčekovi mal pozíciu v K4 v podstate istú aj Juraj Tarr. „Richard Riszdorfer je excelentný háčik a má aj výkonnosť, preto dostane šancu. Najdiskutovanejšou osobou bol jeho brat Michal, ktorý zapadá vhodne do posádky, no jeho výkonnosť nebola tá najlepšia. Ak si to okolnosti budú vyžadovať, jeho by nahradil Martin Jankovec," dodal prezident SZRK.

V hre bol aj Peter Gelle. "Toho si chceme ušetriť pre dvojkajak, kde by mohli spoločne s Erikom Vlčekom zabojovať o dobré olympijské umiestnenie. Gelle ukázal teraz v Račiciach skvelú výkonnosť. Ak to bude nutné, môže si sadnúť do štvorkajaka aj on. To je však až posledná možná alternatíva," uzavrel Róbert Petriska.

Diskusia k článku:

Anonym

http://sport.cas.sk/clanok/225732/stvorkajak-chce-urovnat-napate-vztahy-prioritou-londyn.html

Anonym

Čo by Peter riskoval? To neviem! Ja si akurát neviem predstaviť ako by trénovali a zladili prípravu. Väčšina ostatných štátov má všetkých v stredisku tu je každý za seba a dochádzanie je utópia žiaľ u nás nie sú podmienky na spoločnú prípravu a K4 si myslím je o veľkom zladení.(Nie som odborník a možno tomu vôbec nerozumiem opravte ma). To že si Erik a Peťo tak sadli je vlastne rarita a chvála bohu veľmi úspešná. Tak im strašne držím palce.

Anonym

stranka jasne hovorý ze na ME ide K1 - 500 Zatko a Robo P. v TV spote vravý že pojde Papek 500 aj 1000 m

Anonym

http://www.ta3.com/clanok/1000384/o-k4-sa-rozhodne-az-po-me-do-zahrebu-ide-povodna-zostava.html

Anonym

Michal Rizdorfer mohol ísť do kanoistického dôchodku ako hrdina, keby mal seba reflexiu a vedel kedy už na to nemá a skončil by v najlepšom.. Takto sa zapísal ako riadny s.... ktorý si myslí že je nenahraditeľný !

Anonym

Pán inteligent a čo by vlaste Peter riskoval?

Anonym

Debilko! to ty nedochadza ze riskoval by Peto K2????

Anonym

podla reci so tu citam to vyzera, ze sem pisu hlavne rodicia pretekarov. O jednom sa uz roky vie, ze sa svojeho synacika oroduje kde sa da, aj ked jazdi priemerne a teraz ho asi serie, ze chlapec nema na to aby sa ukazal viac a tak tu mudruje, ze pan.D.

Anonym

asi sú nejaké informácie prísne tajné, inak by si nemohol niečo podobné vypustiť z úst. Nominačné kritéria boli napísané a klubová réžia sa podľa nich zariadila - jedine ak by si vedel niečo čo sa rovná stratégie z F1. Aj tam bol vopred "jasný" výsledok a až do posledných momentov to vyzeralo na prekvapenie. To sa však nekonalo a napr. taký Schumi v posledných kolách dokázal taktickým spôsobom pokoriť svojho klubového /súpera/ - čiže nič nové. Niekde to nazvali manipulácia s výsledkami, nebodaj ešte z toho trčali aj nejaké tie éčka. A dnes to riešia orgány činné ..(zatiaľ sú nečinné)

Anonym

Cela slovenska kanoistyka otras

Anonym

Ako chceš objektívne porovnať dve K4, keď jedna, ktorá môže ísť na 100% by išla na 80% (lebo si chclapci nesedia, alebo nerozumejú) a druhá ktorá vie ísť len na 90% by išla na 90% (lebo chlapci si rozumejú, tak budú makať).

Jedná vec je jasná, že sú pretekári, ktorí začínajú, alebo už sú lepší ako komárňanská K4. Čiže je možné, že toto bude posledné vystúpenie komárňanskej K4 vo svete...

Ja len dúfam že chalani ako:

Gelle Peter, Jankovec Martin, Krajčovič Marek, Danko Juraj, Jakubík Gábor

nestratia záujem v boji o miesto v K4 alebo K2 a podobne.

Nikto nehovorí, že je úplne dobré rozhodnutie aké je, ale výsledky hovoria aj do budúcna, že je treba sa pozrieť aj na novú zostavu.

Anonym

čo konkrétne sú dohady????? že si z Maťa a Peťa urobili srandu? Načo ich vôbec nechávali o deň dlhšie v Račiciach ... alebo to že Rizdorferovci mali 5. a 6. čas a ktovie či by vôbec mali takéto keby mladí viac zabojovali ( nemádžem všetkých do jedného vreca - Marek išiel veľmi dobre )? ... alebo že si zväz myslím že na to chalani z dukly nemajú? .... alebo sú dohady to že sa ani len nevie či táto štvorka naozaj najlepšie kombinácia lebo sa neskúsilo posádky nakombinovať s rôznymi pretekármi a zistiť či iná zostava by nebola výkonnejšia ... alebo čo je sú dohady ... veľmi rád sa nechám poučiť....

Anonym

Pochybujem že máte všetky informácie ktoré malo vedenie szrk a zainteresovaní, len tu trepete dve na tri... Povyprávajte si, veď nič neviete, len tu uverejňujete svoje dohady...

Ja verím že spravili všetci čo mohli a zvážili všetko čo sa dalo a žiaľ, alebo našťastie to dopadlo takto...

Anonym

Tomu ani nechci rozumiet - jednoducho na Slovensku je to tak - vyvoleni sice kukali ako vyvaleni ale zvoleni ich opat povolali - Halali .....Vrana k vrane sada

Anonym

Takze mame tomu rozumiet tak ,ze ak stara posadka z Misom na ME nezajazdi, tak Papek si odkruti sutaznu premieru s kolegami v lodi K4 az na OH v Londýne ?

Anonym

Prisnil sa mi sen - brrrrr: "Ráno vstanem - počúvam správy - dnes je 8 júna meniny má Medard a predpokladáme na celom území Slovenska búrky s krupobitím. Novozložený trénerský tandem rýchlostných kanoistov Zanini-Vujtek predložil na schválenie olympijskú nomináciu K4 muži na 1000 m. Na základe dosiahnutých časov z kontrolných pretekov v Račiciach bude posádka zložená z prvých štyroch účastníkov + Erich Vlček. " Strašná správa - že :-) Dávam si rannú kávu, zapálim cigaretku, preberám sa do slnečného dňa a dúfam že je to len sen .....Veď to by bola tragédia, tí čo sa celé štyri roky svedomito pripravovali nie sú medzi najlepšími.

Anonym

Vtedy aspon vyhral Čech, ale teraz Riszdorferovci vyhrali len svoju jazdu, lenze pozrime si casy! Sú na 5. a 6. pozícii podla casov a nesiel Erik Vlcek! Nemam proti nim nic, ale preco je nahradnik ten kto zajazdí o 4 resp 5 sekund lepsie ako oni, co nie je malo!

Anonym

Presne toto fungovalo za spoločného štátu s Čechmi. Bolo 8 kvalifikácií, ale keď jednu jedinú vyhral Čech, tak išiel on! A to proti nim fakt nič nemám. Na druhej strane nezávidím pozíciu nikomu z vedenia, lebo lokálne záujmy tu veselo vládnu a výsledok ako celku je nezaujímavý. Na takúto politiku doplatíme všetci, otázne je, či je momentálne nejaká lepšia.

Anonym

Musím ťa opraviť nie Peťo sa im tam nebude motať HLAVNE oni sa nebudú motať jemu. S Erikom už ukázali čo su zač a držím im palce sú najlepší.

Anonym

Neviem či lepšie darčeky ako tento cirkus si Robert Petriska k svojim meninam vedel predstaviť. Pomohla mu i teamova réžia policajtov, ktorí ju zvládli na "Výbornú". Cyklisti majú na to výraz - nosiči vody. A v rýchlostnej kanoistike by sme mali tento úkaz vhodne pomenovať - pomôže mi niekto nazvať týchto kajakárov, ktorí sa zaslúžili o umiestnenie svojich kolegov na "postupových" pozíciach. Škoda že vojaci nemali šťastie a chýbalo im pár stotín :-) Je ozaj pohoršujúce, ako hazardujete s dôverou a už vôbec nie dobrým menom pomerne úzkej kanoistickej obce - Hanba !!!

Anonym

Táto Vaša hra na vlastnom piesočeku je divná no snáď viete čo robíte.

Anonym

Táto Vaša hra na vlastnom piesočeku je divná no snáď viete čo robíte.

Anonym

No ""Gelle ako posledná možná alternatíva???!!!"" no asi hej máte tam kopu ""lepších a rýchlejších alternatív!!!""

Na druhej strane možno je lepšie keď sa tam nebude motať!

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.