Zo semifinále iba Marián Ostrčil do B-finále.

Výsledky semifinále na 1000 m na 35. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

SITA, zs, kj, ru | 18.08.2006 11:52:13

Slovensko bude mať v sobotňajšom popoludňajšom A-finále na 1000 m na 35. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede jedinú loď - už zo štvrtkových rozjázd si priamy postup vybojoval štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Róbert Erban. Z piatkových semifinálových jázd si postup ďalej vybojoval iba Marián Ostrčil v C1. Do posledných metrov mal šancu na postup medzi elitnú deviatku, napokon dopádloval v I. semifinále na 4. pozícii a postúpil iba do B-finále. Vlani na šampionáte v Záhrebe skončil rovnako v B-finále, v ktorom obsadil 3. miesto, celkovo ho klasifikovali na dvanástej priečke. Kajakár Tibor Győri skončil v I. semifinálovej jazde na predposlednom 8. mieste a majstrovstvá sveta sa tak pre neho skončili. V pretekoch dvojkajakov dopádlovali Juraj Tarr s Andrejom Wiebauerom vo IV. semifinále na 5. mieste a takisto na tejto trati nepostúpili ani do B-finále. Vlani v Záhrebe skončili na tejto trati na 13. mieste. Teraz majú šancu ešte na polovičnej vzdialenosti, kde sa predstavia v semifinále, ktoré je na programe v piatok popoludní. Slovensko bude mať v semifinále na 500 m zastúpenie v šiestich disciplínach, mužský štvorkajak postúpil zo štvrtkových rozjázd priamo do finále.

Súhrn piatkových výsledkov v disciplínach, v ktorých štartovali slovenskí reprezentanti:

C1 (prví traja z každého semifinále do A-finále, pretekári na 4. - 6. mieste do B-finále):

I. semifinále: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 4:16,526, 2. Richard Dalton (Kan.) 4:17,888, 3. Stanimir Atanasov (Bulh.) 4:19,040, 4. Marián Ostrčil (SR) 4:20,408 - postúpil do B-finále

II. semifinále: 1. Martin Doktor (ČR) 4:16,099, 2. Andreas Kiligkaridis (Gréc.) 4:16,723, 3. David Cal Figueroa (Šp.) 4:23,047

III. semifinále: 1. Attila Vajda (Maď.) 4:13,979, 2. Florin Mirončič (Rum.) 4:15,527, 3. Everardo Cristóbal (Mex.) 4:16,995

K1 muži (prví dvaja z každého semifinále + jeden najlepší z tretieho miesta do A-finále, pretekári na 3. - 4. mieste + 2 s najlepšími časmi do B-finále):

I. semifinále: 1. Ben Fouhy (N. Zél.) 3:41,500, 2. Adam van Köverden (Kan.) 3:41,932,... 8. Tibor Győri (SR) 4:02,410 - nepostúpil do ďalších bojov

II. semifinále: 1. Anton Rjachov (Rus.) 3:47,610, 2. Emanuel Silva (Portug.) 3:48,582

III. semifinále: 1. Eirik Veras Larsen (Nór.) 3:42,642, 2. Ken Wallace (Austr.) 3:43,248, 3. Shaun Rubenstein (JAR) 3:44,484

IV. semifinále: 1. Tim Brabants (V. Brit.) 3:42,168, 2. Markus Oscarsson (Švéd.) 3:44,850

K2 muži: (prvé dve posádky z každého semifinále + jedna s najrýchlejším časom do A-finále, posádky na 3. a 4. mieste + dve ďalšie s najrýchlejšími časmi do B-finále):

I. semifinále: 1. Rupert Wagner, Andreas Ihle (Nem.) 3:26,824, 2. Mico Janič, Stjepan Janič (Chorv.) 3:27,418

II. semifinále: 1. Gábor Kucsera, Zoltán Kammerer (Maď.) 3:25,673, 2. Tomasz Gorski, Adam Seroczyňski (Poľ.) 3:26,567, 3. Tonut Anghel, Marian Sevici (Rum.) 3:28,103

III. semifinále: 1. Jacob Norenberg, Mattis Näss (Nór.) 3:30,313, 2. D`Haene Wouter, Bob Maesen (Belg.) 3:30,919

IV. semifinále: 1. Cyrille Carre, Philippe Colin (Fr.) 3:27,429, 2. Antonio Scaduto, Andrea Facchin (Tal.) 3:28,053,... 5. Juraj Tarr, Andrej Wiebauer (SR) 3:34,011 - nepostúpili do ďalších bojov