Ženský dvojkajak pridáva na tréningovej intenzite.

Členky úspešného slovenského ženského dvojkajaka Ivana Kmeťová a Martina Kohlová sa blížia už k polovici svojho sedemtýždňového tréningového sústredenia v americkom olympijskom stredisku v San Diegu. Využívajú tam skvelé podmienky na prípravu na vrchol štvorročného cyklu, ktorým bude ich účasť na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. Prvé dva týždne sa zamerali predovšetkým na objemovú prípravu. Spolu najazdili na vode bezmála tristo kilometrov. "Keďže veľmi veľa trénujeme, ani nám nepríde, že sme tu už tri týždne. Za posledných sedem dní sme najazdili "iba" sto štyridsaťsedem kilometrov, ale v oveľa väčšej intenzite. Už to teda nie je len o objemoch. Často na tréningoch bojujeme s Ivčou proti sebe a koncom týždňa, keď sa začína objavovať únava, bojujeme aj sami so sebou. V pondelok sme absolvovali spoločný tréning v dvojkajaku. Je to len malá zmena, ale aspoň nám to spestrilo týždenný cyklus. A už nám ostávajú "iba" štyri týždne," informuje na internetovej stránke www.k2women.sk zadáčka lode Martina Kohlová.

SITA, zs | 14.03.2008 23:16:54

Monotónny únavný tréning si vyžaduje nielen obrovské množstvo fyzických, ale aj psychických síl, najmä keď je to všetko v cudzom prostredí. Aj preto tvrdú prípravu zákonite musí vystriedať aspoň krátky relax. "Koncom minulého týždňa sme mali celodenné zaslúžené voľno. Chceli sme sa odreagovať a trochu si oddýchnuť, hlavne psychicky. S Ivčou sme si prenajali auto a spravili sme si "babský deň". Išli sme na výlet do mesta Chula Vista. Našli sme krásne jazierko s parkom a tam sme čerpali sily do ďalšieho týždňa. Snažili sme sa zabudnúť na všetko okolo a vychutnávali si ticho. Samé dve sme len tak klebetili a vôbec sme nemysleli na to, čo nás ešte čaká," uzatvára informácie z tréningového tábora Martina Kohlová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Ženský dvojkajak pridáva na tréningovej intenzite.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.