Z VC Komárna body iba za dlhé trate.

ŠTK sa na svojom ostatnom zasadnutí, po dlhšej diskusii a vypočutí príslušných hlavných rozhodcov, uzniesla na nasledujúcich bodoch:

SZRK | 05.09.2010 13:41:44

1. ŠTK prebrala žiadosť predsedu TJ SĹňava Piešťany, Róberta Erbana o započítanie bodov zy VC komárna do SP. ŠTK zhodnotila trať na 500 m ako nespĺňajúcu požiadavky podľa pravidiel slovenskej rýchlostnej kanoistiky pre Slovenský pohár. Podľa hodnotenia hlavného rozhodcu pretekov neregulárnosť trate spôsobilo nedodržiavanie štartovnej línie, jazdy v dráhach a jazdy na vlne, preto rozhodla, že body z tohto podujatia sa započítajú len z dlhých tratí.

2. Ďalej prebrala žiadosť toho istého klubu, o dodržiavanie regulárnosti trate na Trenčianskej regate. ŠTK požiadala o zhodnotenie hlavného rozhodcu tohto podujatia, ktorý si trať podľa pravidiel prebral pred podujatím a zhodnotil dráhy ako správne nainštalované, čo potvrdil aj člen ŠTK. ŠTK registruje zvýšené množstvo diskvalifikácií na tomto podujatí a predpokladá, že ich spôsobila šikmá inštalácia trate vzhľadom k brehu a ponorené bójky. Táto skutočnosť bude riešená na seminári rozhodcov a zároveň ŠTK upozorní organizátora na kvalitnejšie osadenie bójok.

Ing. Boris Bergendi

generálny sekretár

Diskusia k článku:

Anonym

No úplne s tým vyjadrením že systém bodovania je jasný, nemôžem súhlasiť. Propozície na Hargašov memoriál boli upravené v zmysle avizovaného spojenia tohto preteku s MS SR v maratóne, no označenie preteku ostalo - "medzinárodné, verejné", čiže nie pohárové. Takže je to jasné?

Anonym

Systém bodovania je jasný, ale to že po pretekoch sa rozhodne, že body sa z niečoho rátať nebudú, je iné. To už záleží na tom čo sa prihodí na pretekoch, dúfam že nič výnimočné...

Anonym

O týždeň sa bude konať Hargašov memoriál v rámci ktorého sú zaradené i Majstrovstvá Slovenska v maratóne. Je dôležité, aby ešte pred jeho štartom bolo jasné bodovanie do SP. Pretože treba predísť nejasnostiam prípadne nechutným "bojom" o bodíky ako sme zažili v tomto roku. Neprispieva to k regulárnosti podujatí a napätej atmosfére medzi oddielmi i pretekármi.

Administrátor

Reakcia na 11.09.2010 14:30:54 - Anonym

Hneď ako nám organizátor Pohára Slávie UK pošle výsledky, tak ich zverejníme.

Pekný deň.

Anonym

kde su priebežne vysledky SLAVIE UK-čo spíte.Do teraz ste boli dobrí

Anonym

skoda ze to nikoho netrapi ze pretekari prisli o body to len ten co to navrhol zrusenie preteku to mal premyslene tak aby to bolo co najvyhodnejsie pre neho a pre jeho klub.......iny zmysel v tom nevidim.... smutne jak naleteli panovi trenerovi z piestan

Anonym

presne tak trat raz bola schvalena pretek sa konal tak ake dodatocne rozhodnutie...?Ako k tomu pridu pretekari co prisli o body?Toto rozhodnutie je nezmyselne!!!

Anonym

ze vam nieje hanba kolko pretekarov prislo o body len vdaka vasmu ubohemu rozhodnutiu

Anonym

tento príspevok ma dosť pobavil, stále len nejaké protesty, musim suhlasiť s "dusom", vieme o koho sa jedna. Ked si niekto preberie trať tak tá trať je prebratá a preteky sa môžu konať. Nerobí sa to asi len tak zo srandy. Keby nebola regulerna tak sa na to upozorní. TREBA PAR "pretekárom" asi vysvetliť par veci. Je rozdiel stavať trať na rovnom úseku, alebo stavať trať na zákrute. A samozrejme na tečúcej vode, a na stojatej. Voda v tento rok si robí svoje, bolo vidieť v Komárne, a aj pár dní pred tým aj v TN. V PN mate na prvých troch drahach takú plytkú vodu že je to neregulérne. A o vození sa na vlnách o tom ani netreba hovoriť. Jednotlivé dráhy boli rovné, len treba sa pozerať na bójky, a nie sa riadiť podla brehu, to dosť ľudí nechápe, a ešte podávajú aj sťažnosť!!! alebo resp. treba pretekárov učiť sledovať trať a nie sa pozerať na kolená,či do lode. Sťažujú sa hlavne tí, ktorí na tej vode ani neboli!!!Preteky robíme pre šport, radosť a nie pre peniaze!!!

Anonym

Je uz znama nominacia pretekarov a realizacneho teamu na MS v maratone v Spanielsku?

Roman

hehehe, v 83 sme išli Majstrovstvá SR v Komárne. A o dva roky na to boli v Piešťanoch dokonca seniorské Majstrovstvá ČSSR.

Anonym

Opýtajte sa napr. Jakubíka ako sa mu šlo na jednotke. Nielen on nedokázal na tejto dráhe rozbehnuť loď a skončil na chvoste so stratou. A nesťažoval sa a ani nevyhováral na neregulérnosť trate. Lepšie trate žiaľ momentálne nie sú, tak neserme si navzájom do svojich hniezd. Radšej si uvedomme, že je potrebný i určitý nadhľad a športový duch. Veď čo si myslíte že slalomárom tečie voda každému rovnako? To si takí Hochšíci mohli tiež vyliať zlosť na usporiadateľovi - nie? Ale nespravili to, lebo majú niečo čo väčšine rýchlostných kanoistov chýba, a to je láska k športu a radosť z pohybu na vode. Veď sa poobhliadnite po brehu slovenských vôd počas "našich pretekov - úsmev, dobroprajnosť, žičlivosť druhým sa vytratila. A pokiaľ sa nenájde záujem o šport ale len o dosiahnuté výsledky, body a repre tričko, tak sa nepohneme vpred.

duso

Vy ste riadny komici :D, v Komárne som nebol tak neviem ale v Trenčíne je trať rovná to že breh je do zákruty iba opticky pomýli pretekára v trati... ak sa postavíte na štart alebo ciel uvidíte že sú dráhy rovné problém je v tom že rovná trať je v oblúku rieky, a periférnym pohľadom vnímate za jazdy viac breh ako bójky ... keď potom stúpne voda a bójky sa ešte viac potopia tento efekt sa ešte znásobí. A že je to v Piešťanoch jedno keď sú neregulárne podmienky? Preboha nieje to tak dávno čo tu všetci písali že je to vo Zvolene na hovno. Ako môže niekto, predpokladám že to bol Piešťanec a bránil svoj pretek, napísať že časť dráh je plytká ale viac tečie a že vlastne ani niesu dosť široké ale to ani nevadí lebo sú veľké rozdiely vo výkonnosti? Z toho vlastne vychádza že na preteky by mali chodiť len tak 5 – 6 ľudí na kategóriu aj to by bolo veľa z toho každý pôjde inú trať čím vypadnú rozjazdy skráti sa program a nikto sa nebude otravovať s nejakými neprofesionálmi kanoistami ktorí tam nemajú čo robiť lebo však aj tak nevyhrajú. Zamyslite sa trošku nad sebou tí ktorý píšete a kritizujete iných a iné, nie vždy je to iba o tom najlepšom pretekárovi aj keď to u nás tak vyzerá.

Anonym

1,2,3 bola mozno plytka voda, ale to tam tecie asi o kilometer rychlejsie ako v 9,8,7 takze sa to zrovna. Jasne, ze to je pretek ako klobasa z fazule. Ale pri tych casoch a vykonnostnych rozdieloch co sa jazdia na slovensku je to aj tak jedno.

Anonym

piestany sa stazuju na trate druhych pretekov ale aby zacali kritizovat svoje mesto a svoje preteky tak to ich nenapadne ved tam tiez je jedna draha sirsia druha uzsia to nevilucuje jazdu na vlnach bol som svedkom jazdy na vlne a este podotikam ze v 1 2 3 drahe bola plytka voda co sa tiez neda ratat ako regulerny pretek :) dufam ze aj to zhodnotite ked uz ste tak zacali kritiku.....

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.