Z 9 slovenských lodí 7 do finále na 1000m.

SP v rýchlostnej kanostike v Szegede.

SITA, zs, ss | 24.05.2003 00:20:35

Rozjazdami a semifinálovými jazdami na 1000 m sa v piatok predpoludním v maďarskom Szegede začalo druhé kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. Na štarte sa objavilo deväť slovenských lodí, v rozjazdách boli všetky úspešné. Zlatý štvorkajak v zložení Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača svoju rozjazdu vyhral a postúpil priamo do sobotného finále na tejto trati, zvyšné lode si bezpečne zaistili postup do semifinále. Z neho si postup do A-finále vybojovali v K1 Róbert Erban (v semifinále 2. miesto), v C1 Peter Páleš (najlepším časom z 3. miesta) a dvojkajak Ľuboš Nemec - Juraj Tarr (najlepším časom z 3. miesta). Do B-finále postúpili Marián Ostrčil v C1 (3. miesto), Martina Kohlová s Janou Oršulovou v K2 (7. miesto) a štvorkajak v zložení Rastislav Kužel, Ladislav Belovič, Martin Chorváth, Juraj Lipták (5. miesto). Neúspešní boli iba Andrej Wiebauer v K1 (8. miesto) a mužský dvojkajak Tibor Györi - Peter Likér (7. miesto). V piatok popoludní sú na programe rozjazdy a semifinálové jazdy na 500 m.