Vyjadrenie KKTTS Trenčín k hodnoteniu Trenčianskej regaty 2013.

Vážený pán prezident,

Váňa Ladislav | 25.07.2013 11:13:38

musíme reagovať na hodnotenie Trenčianskej regaty prezídiom SZRK zo dňa 11.7.2013 a to bez možnosti vyjadrenia zástupcu nášho klubu.

1.) Neskoršie zverejnenie programu – bolo zapríčinené dohlasovaním pretekárov z Čiech a Poľska vďaka čomu bola Trenčianska regata 2013 najobsadenejší pretek na Slovensku s počtom 22 oddielov. Konečný rozpis bol k dispozícii v piatok.

2.) Zníženie hladiny Váhu – aj napriek tomu že si náš klub včas splnil všetky náležitosti (podanie žiadosti, poplatky) a od správcu toku - povodia Váhu mal písomne potvrdené, že bude dodržaná požadovaná hladina rieky a minimálny prietok, nebol tento prísľub dodržaný údajne z dôvodu prác na výstavbe nového železničného mostu v Trenčíne. O tejto skutočnosti nás správca toku neinformoval, a preto ani my sme túto informáciu nemohli postúpiť zúčastneným oddielom.

3.) Zničené lode - klub operatívne presunul nástupné mostíky tak, aby nebolo sťažené nastupovanie pretekárov na vodu. Žiadne poškodenie lodí nám nahlásené nebolo.

4.) Málo miesta na rozjazdenie – nikde na pretekoch sme nezažili rozjazďovanie pozdĺž pretekárskej trate. Na rozjazdenie mali pretekári k dispozícii kanál Váhu s dĺžkou 1 km a staré rameno s dĺžkou 2 km.

5.) Bojkári neboli v čas na miestach – rozmiestnenie bojkárov sa pri poobedňajších finálových jazdách oneskorilo z technických príčin (potopenie pramice).

6.) Množstvo neregulárnych štartov – štartérov nominuje na preteky SZRK ktorý ich aj školí.

7.) V nedeľu dráha zaplavená veľkými stromami – toto tvrdenie sa nezakladá na pravde. V nedeľu bola hladina zdvihnutá na normál a trať pred pretekmi bola skontrolovaná.

8.) Záchranná služba nefungovala – počas celých pretekov boli na vode dva motorové záchranné člny a záchranárom vypomáhala aj motorová pramica.

9.) Návrh vyradiť jeden z najstarších pretekov na Slovensku - Trenčiansku regatu zo Slovenského pohára je nám ťažké komentovať, pretože po zvážení všetkých Vašich pripomienok sa výbor KKTTS rozhodol predložiť členskej základni návrh ďalšie preteky Trenčianska regata neorganizovať. Nie je totiž možné dehonestovať prácu mnohých ľudí na základe udalosti, ktorú nezapríčinili a ani nemohli ovplyvniť. To, že kvôli nízkej hladine Váhu bola regulárnosť preteku narušená si uvedomujeme a ubezpečujeme všetkých, že nikoho to nemrzí a nehnevá viac ako nás. Zníženie hladiny bolo vykonané vo štvrtok, teda dva dni pred pretekmi, kedy už zahraničné oddiely boli na ceste, a preto sme sa rozhodli preteky nezrušiť. Namiesto toho sme vyvinuli maximálne úsilie smerom k povodiu Váhu na zdvihnutie hladiny, čo sa podarilo až v nedeľu. Nečakané extrémne zníženie hladiny rieky skomplikovalo stavbu trate aj jej umiestnenie vzhľadom k výraznému zmenšeniu vodnej plochy a museli sme vyvinúť značné úsilie aby sme vôbec nejakú trať postavili, keďže laná aj kotviace prvky boli prichystané na normálnu hladinu. Hovoriť v tejto súvislosti o absolútne nezvládnutom preteku je preto prinajmenšom neobjektívne.

Výbor KKTTS

Diskusia k článku:

Anonym oko

ja si myslim ze preteky zrusene nebudu je to somarina ale 200 ka by nemala byt zaradena do bodovania sp nakolko fakt nebola ani trocha regularna takze by ju mali vynat ako to spravili s komarnanskou 500 kou. zial prirode nerozkazes a tecuca voda ostane tecucou. inak dole klobuk pred organizatormi pretekov robia co mozu a na co maju. dakujeme

Anonym

Kritizovat, resp. pripomienkovať nedostatky je spravna vec, ale nie štýlom, "zrušme preteky lebo boli take alebo také nedostatky,al. technicke problemy". Keby sme zrušili všetky preteky kde sú nejaké nedostaky, tak neviem neviem či by boli na slovensku nejaké :-)) Z kritiky si musí usporiadateľ zobrať ponaučenie a o rok sa snazit neurobiť tie chyby. Ale je pravda, že tohto roku tych nedostatkov bolo viac ako sme od trenčanov zvyknutí. Žial aj to je pravda že sa poškodili nejaké lode, napr: muži z komarna urobili na novom dvojkajaku asi dvojmetrovu hlboku ryhu, Ivana Kmetova ohla pred štartom kormidlo na skale, atd. Trenčianska regata má tradíciu ktorú treba zachovat. Keby sa dalo určite by som premiestnil preteky späť na staré rameno. Gabo

Husák

Nedá mi inak, ako reagovať na článok z Trenčína. Myslím si, že hodnotenie úrovne Trenčianskej regaty nie je spravodlivé. Domáci organizátor týchto pretekov urobil všetko preto, aby preteky boli čo najkvalitnejšie. Ja sám som sa ich zúčastnil, síce len ako komnetátor, ale na druhú stranu som mal prehľad o celom dianí počas pretekov. Vôbec neviem o tom, že by tam došlo k nejakému poškodeniu lodí, alebo že by bol nejaký problém s bojkármi. Je síce pravda, že keď sa domácim podarilo utopiť čln, tak to malo trošku omeškanie, ale vedel by som poukázať aj na podstatne väčšie časové sklzy na iných pretekoch. Mám zato, že kritizovať niekoho za snahu urobiť čo najlepšie preteky, môže len ten kto sám organizuje preteky a samozrejme aj musí postaviť vybojkovanú trať. Pokial viem, tak toto robia len v Piešťanoch, Novákoch a v Trenčíne. Teda mám na mysli trať na 500 m. Zrušenie Trenčianskej regaty ja osobne považujem za ďalší krok k likvidácie rýchlostnej kanoistiky na Slovensku.

Anonym

samozrejme idealne by bolo aby bol kvalifikac na 1km v novakoch lebo tam je vsetko naj :-)))

Anonym

Tak čo sa neopýtaš brata ....

Tomáš Kačic

Smutné je ze vystupujes ako anonym a nepoznas asi propozicie , inak by si vedel ze riaditelom preteku je moj brat.

Zostavam s pozdravom.

Anonym

"V stredu 7. augusta o 9.00 hod. sa v lodenici v Piešťanoch uskutoční zasadnutie Realizačného tímu seniorov (RTS). Jediným bodom zasadnutia bude posúdenie regulárnosti 1000 m trate v Piešťanoch. Ak RTS hlasovaním rozhodne, že trať je dostatočne regulárna na uskutočnenie nominácie na 1000 m tratiach, tak sa nominačné preteky o miestenky na MS na 1000 m uskutočni v rámci domáceho šampionátu. Ak sa hlasovaním rozhodne, že trať nie je dostatočne regulárna, tak sa nominácia na MS v disciplínach K1, K2 a C1 1000 m mužov uskutoční dodatočne, v Račiciach v utorok 13. 8. 2013. Realizačný tím seniorov bude schvaľovať nomináciu na MS v Duisburgu buď v sobotu 10. 8. 2013 v Piešťanoch alebo v utorok 13. 8. 2013 v Račiciach."

Všetko sa dá kritizovať a tu je to dosť bežné. No komu prospeje rozhodovanie o regulárnosti trate dva dni pred štartom? O podmienkach v Piešťanoch vieme - Predsdníctvo sa vzdáva zodpovednosti za svoje predchádzajúce rozhodnutie ? A prenáša to na hlasovanie v čase, keď príprava vrcholí? A o čom - veď výška hladiny len mení handicap 6,7 a 8-ičky dráhy voči ostatným Môžme hovoriť i o prípadnom zvýhodnení 1-ky. Poradie dráh uvádzam od pravého brehu. Račice majú rozhodne výrazne inú kvalitu a Piešťany síce sú jediným miestom s kilákom, no rozhodne neregulárnym na kvalifikáciu pre Majstrovstvá sveta. Veď buďme aspoň trocha objektívny a spravodlivý najmä vo vzťahu k adeptom na účasť v tomto vrchole svetovej sezóny. Je to problém i finančný, nemáme vlastnú trať. Možno stojí za úvahu považovať i o postavení dráhy napr. na zemníku, resp inej vhodnej vode. Možno by to vyšlo rovnako ako prenájom Račíc a "zviezli" by sa nielen ašpiranti na tričko reprezentácie , ale najmä tí ktorí sa na ňu len pripravujú. A pre nich by sme mali robiť maximum .....Apropos- ako je to so štartovacími blokmi zo Zvolena. Nebodaj niekde hrdzavejú alebo sú už v šrote.

Všetko však robíme nie v hodine dvanástej ale výrazne po zvonení.

Anonym

Je smutné ze riaditeľ preteku a organizátor to nevie a ani nevie na koho sa má obrátiť. Alebo je to len populizmus .....

Tomáš Kačic

Chcel by som sa opytat , ze aky je dovod nezaradenia preteku MSR-KT do SP? Co si pamatam tak MSR-KT bol vrchol sezony , isli sa vsetky discipliny vo vsetkych kategoriach. Teraz sa spekuluje, ktore discipliny sa pojdu v roznych kategoriach. Podla mojho nazoru je nehodnotenie MSR-KT do SP demotivujuce pre priemernych pretekarov, kilometrovu trat si mozeme vyskusat len na dvoch pretekoch sezony(MSR-KT ,SNP) z toho vrchol sezony pre mladez nie je hodnoteny do SP. Je to trosku na zamyslenie...

Kajakar

Nuz Trencina by bola skoda ale priznam sa, ze tak ako mnohi ini, aj ja banujem za pretekami na starom Vahu.

Anonym

a ďalej sa pochovávajme sami

kanoistika

amen

najlepšie preteky budú asi až na Zemníku, ak náhodou niekedy bude dokončený

hauk

Anonym

bez Trencianskych pretekov strati slovenska kanoistika na atraktivite...:-(

Administrátor

Vzhľadom na to že sa menilo info o stave hladiny sme harmonogram stále menili a jeho verzie priebežne uverejňovali, taktiež boli dodatočne zahrnuté zahraničné prihlášky. Snažili sme sa vyhovieť čo najviac ľuďom. Informácie o zmenách boli uverejňované priebežne.

19.06.2013 23:24:01 Preteky na Slovensku - STREDA

Predbežný časový harmonogram na TN regatu.

20.06.2013 13:57:44 Preteky na Slovensku - ŠTVRTOK

Predbežný časový harmonogram (verzia 2) na TN regatu.

20.06.2013 18:55:58 Preteky na Slovensku - ŠTVRTOK

Rozpis na TN regatu - pracovná verzia.

20.06.2013 20:49:20 Preteky na Slovensku - ŠTVRTOK

Rozpis na TN regatu - zmena časového harmonogramu (sobota poobede začne 14:30).

21.06.2013 10:46:42 Preteky na Slovensku - PIATOK

Rozpis na TN regatu - doplnený časový harmonogram (sobota večer žiaci 9 + 10).

21.06.2013 20:31:52 Preteky na Slovensku - PIATOK

Rozpis na TN regatu - doplnený rozpis o posádku POL.

Rado Oršula

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.