Všetky slovenské lode do semifinále.

V piatok sa rozjazdami na 500 a 1000 m začalo v poľskej Poznani úvodné kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike a všetky slovenské lode si vybojovali postup do sobotňajšieho semifinále. V päťstovkách obsadil v C1 Marián Ostrčil vo IV. rozjazde 3. miesto, keď za víťazným Poliakom Romanom Rynkiewiczom zaostal o 2,472 s. Na dvojnásobnej trati bol úspešný olympionik z Atén v II. rozjazde druhý, keď ho zdolal iba Rus Maxim Opalev. Ženská K2 v zložení Ivana Kmeťová - Martina Kohlová skončila na päťstovke v II. rozjazde druhá a na tisícke šiesta. Štvorica kajakárov z reprezentácie do 23 rokov Ondrej Galčík, Pavol Maťaš, Tibor Győri, Peter Likér obsadila vo svojich rozjazdách tretie (500 m) a piate miesto (1000 m).

SITA, ds | 13.05.2005 22:33:32

V sobotu je v Poznani na programe semifinále na 1000 m, finále na 500 m a tiež rozjazdy na 200 m. V nedeľu 1. kolo SP zavŕšia finálovými jazdami na 1000 m a tiež semifinále a finále na neolympijskej trati 200 m.