Voľby viceprezidenta ICF priniesli aj jedno prekvapenie

Prekvapením sa skončili voľby viceprezidenta Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) na kongrese organizácie v ruskom Petrohrade. Novým druhým mužom ICF sa stal Joao da Cosra Alegre z afrického Sv. Tomáša a Princovho ostrova. Vo funkcii nahradil bývalého desaťnásobného majstra sveta vo vodnom slalome Richarda Foxa, ktorý v minulosti reprezentoval Veľkú Britániu a v súčasnosti má už austrálsky pas. Alegre je bývalý hádzanár. "Podporili ho Latinská Amerika, Afrika a Ázia, pričom krajiny, kde sa kanoistika naozaj robí, sa mohli len prizerať. Takto to už v ICF v poslednej dobe chodí," uviedol pre canoe.sk jeden z tria zástupcov Slovenska na kongrese ICF Miroslav Haviar. Okrem neho boli v Petrohrade aj Ivan Cibák a Ján Šacha. Na kongrese sa zúčastnili zástupcovia 95 krajín, mnohí delegáti však na základe poverenia hlasovali okrem svojho aj za ďalšie štáty.

SITA, pp;mj | 19.11.2012 14:34:30

Na kongrese ICF sa rozhodlo, že program kanoistických súťaží na OH 2016 sa v porovnaní s Londýnom 2012 nezmení. "Možno sa podarí vybaviť ďalšiu kategóriu navyše, a to C1 ženy slalom aj s kvótou pre pretekárov," dodal Haviar. Na programe kongresu boli zmeny stanov, pravidiel, ako aj voľby polovice členov exekutívy. Pokiaľ ide o stanovy, najdôležitejšie bolo rozhodnutie zamestnať dvoch technických riaditeľov, jedného pre rýchlostnú kanoistiku a druhého pre vodný slalom. "Na tieto funkcie by malo byť v najbližšej dobe vypísané výberové konanie. Európskym krajinám sa podarilo dosiahnuť udržanie existencie technických komisií, na čom sme sa dohodli pred dvoma týždňami v Paríži. O ich zložení rozhodne zasadnutie exekutívy," referoval pre canoe.sk po príchode na Slovensko Miroslav Haviar, viceprezident Európskej kanoistickej asociácie.

V Petrohrade zamietli návrh, aby sa majstrovstvá sveta juniorov a do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike konali každé dva roky. Medzi delegátmi sa diskutovalo aj o slovenských kandidatúrach na tri významné medzinárodné podujatia. Európsky šampionát 2014 v maratóne v Piešťanoch, ME v slalome seniorov v roku 2016 v Liptovskom Mikuláši a o nejakom významnom medzinárodnom podujatí vo freestyle. "To, samozrejme, nebol bod programu kongresu, ale myslím si, že podporu máme, rozhodnutie by malo padnúť na marcovom zasadnutí exekutívy ECA v Záhrebe," doplnil Miroslav Haviar, ktorý bude konzultantom technickej komisie rýchlostnej kanoistiky pre zavádzanie nových technológií.Diskusia k článku:

Anonym

Slovenské kluby I. – KCK Šamorín

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2143

Anonym

NOVINKA: Zajtra spúšťame na canoe.sk seriál o slovenských kluboch

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2142

Anonym

Juraj Tarr: Relaxujem pri hokeji a teším sa do Ria

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2141

Anonym

Takze ako to teraz bude vlastne s MS a ME v kategorii juniorov a do 23r ?

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra