VODÁCKA ROČENKA - !výzva!

Ahoj vodáci

J. Gazda, vander | 12.02.2003 22:54:51

Na poslednom vodáckom aktíve mi prischla úloha pripraviť vodácku ročenku. Vieme, že publikačná činnosť na Slovensku čo sa vody týka, je dosť slabá. Je tu pár zahraničných časopisov, zopár aj domácich outdoorových časopisov, ale nič výlučne vodácke nie je na našom trhu. Tí čo si pamätajú zašlé časy vedia, že vychádzali ročenky Vodná turistika.

Rád by som sa vrátil k tejto tradícii a vydávanie obnovil. Ak to pôjde, tak v rámci KST, ak nie nájdeme iné cesty. Malo by to slúžiť pre kluby a širokú vodácku verejnosť, pre nás všetkých ako čítanie a zdroj užitočných informácií..

Uverejňovali by sme v nich hlavne naše vodácke zážitky skúsenosti, denníky, cestopisy a rozprávania o potulkách doma i po svete za vodou, hladkou či divokou, slanou či sladkou,.....Toto by bolo hlavnou náplňou a doplnili by sme to rôznymi informáciami.

Môžeme sa tu pochváliť našimi prvosplavmi, ak sa ešte nejaké vyskytnú, môžeme uviesť kilometráže a popisy riek, zmeny, prekážky a nebezpečia na vode.

Určite mnohí uvítame adresy, telefónne čísla , maily a kontakty na osoby a organizácie, či WWW stránky kde je možne zistiť vodné stavy, získať povolenia na splavy riek v národných parkoch, kde je možné vybaviť púšťanie vody a pod.

Ďalšie informácie sa môžu týkať knižných a filmových noviniek, časopisov o vode u nás aj v zahraničí, cestovateľských výstav, festivalov,.....

Tiež sa kdekomu môže zísť informácia o predajcoch u nás aj v zahraničí o vodáckych bazároch a burzách.

Priestor by dostali aj cvičiteľské kurzy, nejaká metodika, niečo o záchrane a bezpečnosti, iné vodácke združenia , skauti a pod.

Môžeme si v ňom pripomenúť jubileá, výročia alebo uctiť pamiatku vodáckych pamätníkov a priekopníkov vodáctva u nás.

Kľudne môže obsahovať desatoro háčika, vodácky zákonník, vodácku terminológiu, nejaké kresby či vtipy okolo vody a kadejaké srandy.

Na záver by obsahoval celoslovenský kalendár vodáckych podujatí KST, adresár činovníkov KST, plány činnosti jednotlivých lodeníc , klubov a oddielov, ktoré budú mať záujem o to, adresár klubov, lodeníc, vodáckych spolkov a záujmových skupín.

Chcem Vás teda všetkých požiadať o príspevky do rôznych rubrík, prípadne ďalšie námety, podnety, informácie , všetko čo sa nám môže zísť. Prispieť môžu aj iný vodáci , ktorých poznáte.

Všetky príspevky a pripomienky môžete posielať po celý rok mailom na:

jgazda@seznam.cz

alebo poštou na:

Ján Gazda

Jurigovo nám. 5

841 05 Bratislava

prípadne komukoľvek z výboru vodáckej sekcie KST

Samozrejme si to nenárokujem robiť ja, ak je to niekto ochotný robiť kľudne sa môže prihlásiť.

S pozdravom: Ahoj

Ja

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
VODÁCKA ROČENKA - !výzva!“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.