Vlčeka s Tarrom bronz na ME motivuje ísť ďalej

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr si vybojovali bronzové medaily v pretekoch K2 na 1000 m na minulotýždňových majstrovstvách Európy v nemeckom Brandenburgu, v tomto prípade išlo o ich prvý spoločný vzácny kov. Na kilometrovej trati si Slováci v sobotňajšom finále výborne rozložili sily a napokon finišovali na 3. mieste za víťaznými Nemcami Maxom Rendschmidtom a Marcusom Grossom a Francúzmi Arnaudom Hyboisom a Etiennom Hubertom. Na polovičnej trati v druhý víkendový deň dopádlovalo skúsené komárňanské duo na 6. priečke, zlato brali Emanuel Silva a Joao Ribeiro z Portugalska.

SITA, ru | 15.07.2014 21:51:37

"Mám radosť z tretieho miesta na kilometri. Osobne som veľmi spokojný s jazdou i naším výsledkom," povedal po návrate z kontinentálneho šampionátu pre agentúru SITA Juraj Tarr a pokračoval: "Samotná bronzová jazda prebiehala tak, ako sme si s Erikom povedali pred štartom: skúsiť dobre začať a držať vyrovnaný krok v porovnaní so súpermi. Nechcel som, aby nám príliš odskočili dopredu. V podstate sme tieto naše predsavzatia aj splnili. Rýchli boli Francúzi, ktorých sme mali po ľavej strane. Išlo sa nám dobre, ušetrili sme aj sily na záver, čo bolo výborné. Väčšinou sa totiž v záverečnej dvojstovke rozhoduje o konečnom poradí." Tridsaťpäťročného rodáka z Komárna (nar. 18. februára 1979), ktorý má celkovo v zbierke na ME sedem medailí (4 - 2 - 1), však predsa len čosi trochu zamrzelo. "Keby sme možno trochu zmenili taktiku a už od päťstovky na trati výraznejšie pridali, ako sme boli zvyknutí zo štvorkajaku, tak by z toho bolo vari aj zlato," priznal Tarr, ale jedným dychom zároveň doplnil: "Nechcem však mať samozrejme veľké oči, aj tretie miesto je výborné. Motivuje nás to do ďalšej práce a do majstrovstiev sveta, ktoré budú v auguste v Moskve."

Aj druhý člen bronzu v K2 na 1000 m mal z tohto rezultátu radosť. "Som maximálne spokojný s naším tretím miestom. Minulý rok sa nám nepodarilo získať žiadny vzácny kov na majstrovstvách sveta či Európy. Tento rok sa nám sľubne rozbieha, veď už na májovom Svetovom pohári v českých Račiciach sme dokázali na kilometri dôjsť na druhej priečke. Bronz v Brandenburgu nám potvrdil, že naďalej patríme medzi špičku, máme o čo bojovať a tvrdá robota sa stále vyplatí," poznamenal Erik Vlček. Tridsaťdvaročný Komárňan (nar. 29. decembra 1981), ktorý získal dovedna už 17. vzácny kov na ME (10 - 5 - 2), tiež myslí na augustový svetový šampionát v ruskej metropole. "Väčšia časť našej konkurencie je zo starého kontinentu, takže na majstrovstvách sveta v Moskve by už nemal pribudnúť žiadny vážnejší súper. Vieme, kto je ako na tom. Sám som zvedavý, čo sa za ten necelý mesiac ešte zmení. Každé preteky sú iné, každému to môže inak sadnúť, vždy sa začína takpovediac od nuly. Keby sa nám s Jurajom podarilo dosiahnuť aspoň taký výsledok ako cez víkend na ME v Brandenburgu, bol by som maximálne spokojný," dodal Erik Vlček.

"Výkon Erika Vlčeka s Jurajom Tarrom mal tie najvyššie parametre. Keď ich príprava pôjde týmto smerom, môžeme sa od nich dočkať veľkého výsledku na svetovom šampionáte. Na to, aké boli teraz v Nemecku ťažké boli podmienky - silný vietor, veľké vlny a tým aj problémy so stabilitou lodi - sa s nimi vyrovnali skvele a dokázali, že ich nič nezaskočí. Klobúk dolu pred ich vystúpením," zhodnotil pochvalnými slovami výkon ostrieľaného tandemu na ME 2014 športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filip Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

V Piešťanoch by v piatok nemal chýbať ani zlatý dvojkajak z MS

http://sport.sme.sk/c/7332725/v-piestanoch-by-v-piatok-nemal-chybat-ani-zlaty-dvojkajak-z-ms.html#ixzz3AMTK6eik

Anonym

Ohlasy majstrov sveta Vlčeka s Tarrom + ohlasy ďalších finalistov MS

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2694

FOTOSTORY - ZLATÝ MEDAILOVÝ SEN ERIKA VLČEKA A JURAJA TARRA

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2695

Anonym

Vlček s Tarrom získali druhý titul majstrov sveta, tentoraz v K2 na 500 m

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2693

Anonym

Takáto zostava nás bude reprezentovať na MS v Moskve

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2671

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.