Vlček: Sobota rozhodne, môže aj všetko pokaziť

Elitní slovenskí kajakári Erik Vlček a Juraj Tarr na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Miláne rozptýlia svoju pozornosť na dva smery. V K2 budú obhajovať zlato z Moskvy 2014, v K4 sa s mladšími kolegami Denisom Myšákom a Tiborom Linkom pokúsia o zisk medaily. V oboch prípadoch by však boli spokojní aj s vypádlovaním olympijských miesteniek do Ria de Janeiro 2016.

SITA, ds;mj | 19.08.2015 20:58:13

"Náš štvorkajak je dobre zložený. Každý presne vie, aká je jeho úloha. Máme spoločný cieľ. Momentálne máme v štvorkajaku vyššie ambície než v debli," povedal pred odchodom na MS do Milána Erik Vlček pre denník Pravda.

Tridsaťtriročný Vlček priznal, že štvordňové zápolenia so svetovou elitou na jazere Idroscalo vyvrcholia pre neho osobne v sobotu 22. augusta. V tento deň je v rozpätí štyroch hodín na programe finále K2 a semifinále K4. A najlepšie by bolo zvládnuť obe tieto disciplíny s olympijskou a možno aj s medailovou pointou.

"Ak by sa nám v K2 nepodarilo vybojovať olympijské miestenky, ale v K4 to zvládneme, nič to na situácii nezmení. Získali by sme totiž štyri miesta, čo je teraz dôležitejšie. Preto, ak by sme si mali vybrať, v ktorej disciplíne uspieť, zvolíme štvorkajak. Sobota je najdôležitejší deň. Buď nám všetko vyjde podľa plánov, alebo sa to celé pokazí," pripomenul Vlček, ktorý je s 9 zlatými medailami najúspešnejší slovenský kanoista v histórii majstrovstiev sveta.

Komárňanský kajakár na prahu vrcholu sezóny pripustil, že v tomto roku sa v "kádvojke" s Jurajom Tarrom necíti tak komfortne ako vlani. Chyba je údajne v ňom. "Ďuro je na tom dobre, ale mne sa zatiaľ nepodarilo načasovať formu tak, ako by som si predstavoval. Už sa mi stalo, že som šiel na preteky s takýmito pocitmi a dopadlo to výborne. Zároveň poznám aj opačný prípad, keď som sa cítil vo výbornej forme a nič z toho nebolo. Tréningové časy v porovnaní s medzinárodnou konkurenciou hovoria teraz v prospech K4," doplnil Vlček.

Vlček a Tarr vynechali majstrovstvá Slovenska v Piešťanoch a pred Milánom zvolili osvedčený model prípravy v medzinárodnej konkurencii v maďarskom Szolnoku.

"Opäť sme tam mali skvelé podmienky na prípravu. Výhodou bolo, že sme tam teraz boli štyria. Nemuseli sme vyhľadávať sparingpartnerov a pridávať sa k iným skupinám. Mohli sme si tréningy prispôsobovať sami sebe. Vyšlo nám aj počasie a vyhli sa nám zdravotné problémy," dodal pre Pravdu Vlček.

Diskusia k článku:

Anonym

Nemáme sa čoho báť. Ideme si po miestenky, tvrdí Linka

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/364924-nemame-sa-coho-bat-ideme-si-po-miestenky-tvrdi-linka/

Vlček: Sobota je najdôležitejší deň. Rozhodne o všetkom

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/364927-vlcek-sobota-je-najdolezitejsi-den-rozhodne-o-vsetkom/

Vlček pred majstrovstvami viac verí štvorkajaku

http://sport.sme.sk/c/7968941/vlcek-pred-majstrovstvami-viac-veri-stvorkajaku.html

Rýchlostných kanoistov čakajú MS v Miláne. Budú bojovať aj o Rio

http://sport.sme.sk/c/7970807/rychlostnych-kanoistov-cakaju-ms-v-milane-budu-bojovat-aj-o-rio.html#ixzz3jHzvIshH

Kanositika-MS: Výprava SR do Milána s vidinou kvalifikácie do Ria

http://sport.aktuality.sk/c/191783/kanositika-ms-vyprava-sr-do-milana-s-vidinou-kvalifikacie-do-ria/

Tréner Peter Likér: Od štvorkajaka očakávam viac

http://sport.aktuality.sk/c/191814/trener-peter-liker-od-stvorkajaka-ocakavam-viac/

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.