Vianoce Ivany Kmeťovej naplnili radosťou sestrine deti

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike a dvojnásobná účastníčka olympijských hier (2008 a 2012) Ivana Kmeťová oslavila s najbližšími vianočné sviatky v rodných Novákoch. "Dúfam, že tohoročné Vianoce budú také, aké bývajú každý rok. Navyše, tieto najbližšie budú pre nás o niečo krajšie, lebo sa stretneme celá rodina. Dokonca príde k nám s deťmi aj sestra, čo doteraz nebolo pravidlom. Tak verím, že to bude oveľa príjemnejšie, lebo najmä tie deti nám tohtoročné sviatky pekne oživia. Veď deti prežívajú atmosféru Vianoc úplne inak ako dospelí. Bude to iné. Preto sa na Vianoce celkom teším,“ povedala pred sviatkami slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová.

SITA, pp | 27.12.2014 21:07:52

„Tento rok budem doma až deväť - desať dní, takže už od soboty 22. decembra nasávam atmosféru Vianoc. A je to fajn. Mňa na Vianociach vždy fascinovala krásna atmosféra. Čaro Vianoc dokázalo dať dokopy mnohé rodiny. Aj tie, ktoré si na seba počas roka nedokázali nájsť čas,“ pokračovala odchovankyňa nováckej rýchlostnej kanoistiky.

„S blížiacimi Vianocami registrujem premeny ľudí, ktorí sú v tomto sviatočnom čase k sebe milší a pozornejší,“ konštatovala úspešná slovenská športovkyňa, ktorej sa v posledný predvianočný týždeň nepáči iba veľký zhon v podaní tých ľudí, ktorí si myslia, že na Vianoce musí byť všetko veľmi rýchlo a veľmi precízne vybavené a zariadené. „Fakt, ten zhon v obchodoch sa mi nepáči. Nemám k tomu vzťah. Nepáči sa mi, že to ľudia robia v takom chvate, že všetko musí byť presne podľa ich želania,“ zdôraznila Ivana Kmeťová, ktorej predvianočné finišovanie nie je veľmi po vôli.

„Ja si všímam iné veci. Nie prepchaté obchody. Ľudia tesne pred Vianocami mi prídu takí milší. Aj rodiny sa usilujú dať počas Vianoc dokopy. Snažia sa viac byť spolu. Usilujú sa tie slávnostné chvíle prežívať spolu. Podľa mňa je to na škodu, že sa to nedeje aj počas celého roka, ale iba na Vianoce,“ pripomenula rodáčka z Novák.

„Vianočné obdobie mám rada. Dokonca vždy mám takú nostalgiu v sebe, keď sa Vianoce končia... Že končia, že prídu až o rok. Ale ten rok tak rýchlo ubehne, že opäť sa môžeme tešiť na ďalšie Vianoce,“ tvrdí so smiechom sympatická športovkyňa.

„Darčeky sa mi páčia. To je pekné, keď sa ľudia navzájom obdarúvajú. Ja tiež veľmi rada rozdávam darčeky. Teší ma, keď si ich deti pod stromčekom rozbaľujú. Keď majú z toho radosť, že im to priniesol Ježiško... Majú z nich nefalšovanú radosť. A keď vidíte tú veľkú radosť detí z darčekov, tak aj vy máte radosť, z ich šťastia a dojatia. Práve pre tento moment – pre tie iskričky šťastia v očiach detí – mám Vianoce veľmi rada,“ priznala Ivana Kmeťová.

Diskusia k článku:

Anonym

Ivana Kmeťová: bežky mám rada čoraz viac

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2788

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.