V úvodný deň v Piešťanoch deväť medailí pre SR

V piatkových pretekoch na 500 m na Medzinárodnej regate v rýchlostnej kanoistike v Piešťanoch si slovenskí mládežníci vybojovali deväť medailí, z toho štyri zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú. O najjagavejšie kovy sa v kategórii pretekárov do 23 rokov postarali Viktor Demin v K1, Gábor Jakubík s Markom Krajčovičom v K2 a Adam Csenkey s Krištofom Tóthom v C2. V juniorských kategóriách vystúpil na najvyšší stupienok Tibor Linka v K1. V sobotu sú na Sĺňave na programe preteky na 1000 m.

SITA, zs;jm;mp | 25.05.2013 12:24:39

Výsledky - finále na 500 m s účasťou slovenských reprezentantov:

Pretekári do 23 rokov:

K1 muži: 1. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 1:38,904, 2. Martin Vajda (Tatran Karlova Ves Bratislava) 1:39,326, ... 6. Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 1:42,817

C1 muži: 1. Tiago Tavares (Portug.) 1:48,075, ... 5. Vincent Farkaš (Dukla Trenčín) 1:50,525

K1 ženy: 1. Katherine Trotterová (V.Brit.) 1:51,962, 2. Simona Šamková (Dukla Trenčín) 1:53,294

K2 muži: 1. Gábor Jakubík, Marek Krajčovič 1:27,486, 3. Viktor Demin, Matej Michálek (všetci ŠKP Bratislava) 1:30,922, ... 6. Martin Dugas, Filip Sprušanský (Tatran Karlova Ves Bratislava) 1:37,502

C2: 1. Adam Csenkey, Krištof Tóth (KCK Šamorín) 1:48,342

JUNIORI:

K1 muži: 1. Tibor Linka (KCK Šamorín) 1:37,677, 2. Denis Myšák (KRK Nováky) 1:38,429

C1 muži: 1. Mykyta Sablin (Azer.) 1:50,481, ... 8. Adam Gavenda (Dukla Trenčín) 1:57,018, 9. Tibor Orosz (KCK Šamorín) 2:08,174

K1 ženy: 1. Rebeka Simonová (V.Brit.) 1:53,677, ... 8. Patrícia Drienovská (KRK Nováky) 2:01,506

K2 muži: 1. Apollonio Alan, Matic Klobučar (Slovin.) 1:30,439, 2. Tibor Linka, Denis Myšák (KCK Šamorín/KRK Nováky) 1:30,884, ... 4. Jerguš Jacko, Filip Valo (TJ Sĺňava Piešťany) 1:32,930, 7. Michal Blaho, Patrik Stránsky (Tatran Karlova Ves Bratislava) 1:38,175, 8. Pál Horváth, Daniel Szokol (KCK Šamorín/ KKK Komárno) 1:38,800

C2 muži: 1. Marc Dunkel, Anton Regorius (Nem.) 1:42,791, ... 4. Adrian Gabriel, Tibor Orosz (Dukla Trenčín/KCK Šamorín) 2:02,251

K2 ženy: 1. Julia Ehrenfriedová, Jasmin Fritzová (Nem.) 1:44,449, ... 5. Patrícia Drienovská, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 1:52,945



Diskusia k článku:

Anonym

Vysledky tesia, organizacia uz menej. Titulok by kludne mohol byt FIASKO NA REGATE. Nefungujuci pocitacovy system, viac ako hodinove zdrzanie, chichotajuca sa hlasatelka ktora ani po anglicky moc nevedela, vyhlasovanie horsie ako na okresnych pretekoch....

Minimalne na zamyslenie, pani!

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 5. ročník
12.05.2018 | Nitrianske Rudno, Priehrada
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra