V Račiciach do A-finále tri lode SR

V piatkových rozjazdách a semifinále na 1000 a 500 m na pretekoch II. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach si zo slovenských lodí vybojovali postup do A-finále na 500 m Peter Gelle v K1 mužov a Rastislav Kohút v C1 a na 1000 m štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr. V B-finále (o konečné 10. - 18. miesto) na 1000 m budú štartovať kajakár Peter Gelle a kanoista Marián Ostrčil a na 500 m kajakárka Ivana Kmeťová a v C1 Matej Rusnák. Do C-finále (o konečné 19. - 27. miesto) sa kvalifikovali K1 mužov na 1000 aj 500 m Matej Michálek a v K1 žien na 500 m Martina Kohlová.

SITA, zs;rt | 21.05.2011 08:02:11

Výsledky semifinále - súhrn:

1000 m:

K1 muži:

IV. semifinále: 1. Fernando Pimenta (Portug.) 3:30,301 min, ... 3. Peter Gelle 3:32,961 - postúpil do B-finále, 7. Matej Michálek (obaja SR) 3:38,801 - postúpil do C-finále

C1:

I. semifinále: 1. Sergiu Craciun (Tal.) 3:56,761, ... 5. Marián Ostrčil (SR) 4:02,801 - postúpil do B-finále

II. semifinále: 1. Vadim Meňkov (Uzb.) 3:58,981, ... 9. Rastislav Kohút (SR) 4:58,601 - z ďalších bojov je vyradený

K2 muži:

II. semifinále: 1. Vitalij Jurčenko, Vasilij Pogreban (Rus.) 3:14,461, ... 7. Martin Jankovec, Tomáš Martinek (SR) 3:18,701 - z ďalších bojov sú vyradení

III. semifinále: 1. Iľja Medvedev, Anton Rjachov (Rus.) 3:15,151, ... 7. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 3:20,931 - z ďalších bojov sú vyradení

K4 muži:

I. semifinále: 1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 3:01,461 - postúpili do A-finále

500 m:

K1 muži:

III. semifinále: 1. Anders Gustafsson (Švéd.) 1:43,891 min, 2. Peter Gelle (SR) 1:44,651 - postúpil do A-finále, ... 6. Matej Michálek (SR) 1:49,091 - postúpil do C-finále

C1:

I. semifinále: 1. Ruslan Muratov (Kaz.) 1:59,101, ... 3. Rastislav Kohút (SR) 1:59,921 - postúpil do A-finále, 4. Matej Rusnák (SR) 2:00,701 - postúpil do B-finále

K2 muži:

I. semifinále: 1. Alexander Ľapoška, Taras Valko (Biel.) 1:34,951, ... 7. Marek Krajčovič, Gábor Jakubík (SR) 1:38,451 - z ďalších bojov sú vyradení

K1 ženy:

I. semifinále: 1. Henriette Engen Hansenová (Dán.) 1:50,491, ... 6. Martina Kohlová (SR) 1:55,351 - postúpila do C-finále

III. semifinále: 1. Sofia Paldaniusová (Švéd.) 1:50,971, ... 4. Ivana Kmeťová (SR) 1:53,291 - postúpila do B-finále



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
V Račiciach do A-finále tri lode SR“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23 - šprint
01.08.2019 | Pitesti, ROM
MSR Majstrovstvá Slovenska - krátke trate
09.08.2019 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta seniorov - šprint
21.08.2019 | Szeged, HUN
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
29.08.2019 | Szeged, HUN
Pohár Slávie UK
07.09.2019 | Bratislava, Zemník
Dunajský maratón
08.09.2019 | Dobrohošť - Gabčíkovo
Súťaž olympijských nádejí
13.09.2019 | Bratislava, Zemník
Hargašov memoriál
21.09.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
Rozlúčkové preteky
05.10.2019 | Bratislava, Zlaté piesky
MS Majstrovstvá sveta veteránov - maratón
14.10.2019 | Shaoxing, CHN
MS Majstrovstvá sveta seniorov - maratón
17.10.2019 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra