V kvalifikácii sa Slovákom darilo.

Výsledky kvalifikácie C1 a K1 žien na preteky 1. kola SP a olympijskú kvalifikáciu v Aténach.

SITA, zs | 23.04.2004 10:30:43

Slovenskí vodní slalomári zažiarili v kvalifikácii na piatkové preteky 1. kola Svetového pohára v Aténach, ktoré sú zároveň poslednou príležitosťou kvalifikovať sa na tohtoročné olympijské hry. V C1 skončil Juraj Minčík druhý, Alexander Slafkovský o jednu priečku za ním na treťom mieste a Michal Martikán figuroval na jedenástej pozícii. Slafkovský v 1. kole kvalifikácie zajazdil absolútne najrýchlejší čas spomedzi všetkých 57 singlistov. V K1 žien sa kompletné trio Sloveniek umiestnilo v desiatke najlepších - Gabriela Stacherová obsadila šieste, Elena Kaliská ôsme a Gabriela Zamišková desiate miesto. Na štart sa postavilo 57 kajakárok. V oboch kategóriách postupovalo do piatkového semifinále 40 najlepších v kvalifikácii.

Výsledky kvalifikácie

C1:

Stefan Pfannmoller (Nem.) 191,35 s (0 tr. sekúnd), 2. Juraj Minčík 192,55 (2), 3. Alexander Slafkovský 193,59 (4),... 11. Michal Martikán (všetci SR) 201,71 (6)