V K4 do Londýna bez bratov Riszdorferovcov - doplnené

Slovenský mužský štvorkajak bude na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta) obhajovať svoje striebro z Pekingu 2008 v zostave Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr. Rozhodlo o tom prezídium Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky na základe výsledkov dvoch kôl nominačných pretekov v Račiciach, výsledkov K4 na majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe a dodatkových testov, ktoré sa uplynulý víkend uskutočnili v Komárne. „Do ´ká štvorky´ sme vybrali najlepších štyroch singlistov z druhých kvalifikačných pretekov v Račiciach. Hlavu nad zostavou sme si lámali dva mesiace. Rozhodovanie bolo ťažké. Brali sme do úvahy technickú spôsobilosť pádlovania, výkonnosť a aj medziľudské vzťahy medzi pretekármi. Predchádzajúca zostava s bratmi Riszdorferovcami, Vlčekom a Tarrom dosiahla v minulosti množstvo úspechov. V poslednom roku však prichádzali neúspechy a tie boli spôsobené predovšetkým vzťahmi medzi členmi posádky. Na tom to vlastne celé stálo i padalo,“ vysvetľoval na pondelkovom popoludňajšom brífingu v sídle SZRK jeho predseda Róbert Petriska.

SITA, zs;pp | 02.07.2012 18:20:38

Podľa jeho slov sa vzťahové problémy s posádkou štvorkajaka ťahali už od olympiády v Pekingu, naplno sa začali prejavovať po majstrovstvách sveta v roku 2009 v Poznani, kde prišiel ich prvý veľký „prepadák“, keď skončili až na desiatom mieste. „Už tam boli korienky avíza, že by bolo potrebné niečo zmeniť. Ja to beriem ako generačnú výmenu. V Londýne budeme mať takmer tie isté lode ako v Pekingu, bratov Riszdorferovcov nahradia Gelle a Jankovec, pribudol Hagara. Priznávam, že nie je najvhodnejší čas na takýto rez, ale bolo to nevyhnutné. Nominovaná štvorica je psychicky v pohode, odhodlaná zabojovať. Dúfam, že im nič nezabráni podať maximálny výkon,“ vysvetľoval predseda SZRK.

Do Londýna vycestuje osem slovenských rýchlostných kanoistov. Peter Gelle s Erikom Vlčekom budú štartovať aj v K2 na 1000 m, Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou majú istý spoločný štart v K2 na 500 m a jedna z nich by sa mala predstaviť aj v K1 na 200 m, V C1 mužov na 200 m svoju olympijskú premiéru zažije Ľubomír Hagara a v K1 mužov na 1000 m bude reprezentovať Marek Krajčovič. „Peter Gelle bude nakoniec ´háčikom´ v dvoch lodiach. Veľmi podrobne sme si to so všetkými chlapcami rozoberali. Tí, ktorým sme vyjadrili dôveru, sú odhodlaní ísť do náročného boja. Veríme, že Gelle s Vlčekom uspejú v dvojakajaku aj štvorkajaku,“ pokračoval Róbert Petriska.

V spojení so štvorkajakom si slovenská športová verejnosť zvykla na medailové umiestnenia. Šéf slovenskej rýchlostnej kanoistiky si uvedomuje, že po takejto radikálnej zmene posádky nemožno myslieť na také vysoké méty. „Štvorkajak má podľa nás na veľmi dobré umiestnenie, čo v našich podmienkach znamená lepšie ako šieste miesto. Rovnako vysoké očakávania sú aj v súvislosti s dvojkajakom, v ktorom budú opäť sedieť Gelle s Vlčekom. Máme na prípravu ešte štyri týždne, dúfajme, že to vyjde,“ uzavrel Róbert Petriska.

Nominácia rýchlostných kanoistov SR na OH do Londýna:

C1 na 200 m: Ľubomír Hagara,

K1 muži na 1000 m: Marek Krajčovič

K2 ženy na 500 m: Ivana Kmeťová, Martina Kohlová

K2 muži na 1000 m: Peter Gelle, Erik Vlček

K4 muži na 1000 m: Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr

Diskusia k článku:

Anonym

Neviem ake su alebo boli problemy medzi starou zostavou, ale vidim , ze chalani chcu vybojovat viac ako K4 za posledny rok, roky.A to sa ceni, maju vacsiu sancu v novej zostave!Tu ide o viac nez len zucastnil som sa!Musime predsa ukazat na OH 2012 ze sme jedny z najlepsich!!!Hovorim v mnoznom cisle lebo CHALANI BUDEM VAS TLACIT OCAMI!!!!!!!!!!!Michal je v kanoistickej historii SR zapisany a nikto mu to nikdy nevezme, no zrejme je cas predat padlo inym.

Anonym

Petriska si lamal hlavu 2 mesiace nad K4? Ha ha. No to mu teda trvalo! Ja som uz 8.5.2012 k clanku "Isli mi po krku" napisal ze do K4-ky treba posadit Jankovca a dufal som ze sa tam posadí aj Peto Gelle. Bude to dobra K4-ka. Ale stale mi tam niekto mudroval o technike a zohratí K4-ky atd. Konecne rozhodol rozum a nie nieco iné (nechcem konkretizovat)

Podotýkam,ze absolutne nemam nic proti bratom Riszdorferovcom, koneckoncom som dlhe roky pretekal za Komarno a mozem vela dakovat Komarnanskemu kolektívu, trenerom, hlavne Tiborovi S. Ale treba uznat ze do K4-ky uz patria lepsí. Drzim palce chalanom.

Anonym

http://sport.pravda.sk/stvorkajak-pojde-do-londyna-bez-bratov-riszdorferovcov-p2t-/sk_rsport.asp?c=A120702_190245_sk_rsport_p50

krajcovic 1000m?

Anonym

Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček a Juraj Tarr - držíme vám palce!!! Držte sa a nenechajte sa psychicky zdeptať!!!

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.