V C1 Farkaš dvakrát zdolal Rusnáka, K1 1000 m pre Myšáka

Vincent Farkaš zvíťazil v pretekoch C1 500 aj 1000 m na druhých kvalifikačných pretekoch slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike na Zemníku. V oboch prípadoch zdolal svojho oddielového kolegu z Dukly Trenčín Mateja Rusnáka. V K1 1000 m dominoval Denis Myšák (ŠKP Bratislava) a na polovičnej vzdialenosti zvíťazil jeho oddielový kolega Tibor Linka. Olympionici do Ria z K4 Linka a Myšák ovládli K2 1000 m, ale v K2 500 m sa museli uspokojiť s druhým miestom za duom Gábor Jakubík - Martin Jankovec (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín). Na 200 m medzi kajakármi dominoval Viktor Demin (ŠKP Bratislava) a medzi kanoistami Ľubomír Hagara (Dukla Trenčín). Ženský kajak na 200 aj 500 m pri neúčasti olympioničky Martiny Kohlovej vyhrala Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava).

SITA, ds;ru | 12.06.2016 20:39:20

Počas víkendu sa na Zemníku malo rozhodnúť o nominácii Slovenska na blížiace sa majstrovstvá Európy v Moskve (24.- 26. 6.). Podľa slov športového riaditeľa Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Filipa Petrlu bude nominácia do Moskvy známa v pondelok 13. júna.

Výsledky zo Zemníka:

MUŽI

K1 1000 m: 1. Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 3:38,323, 2. Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 3:40,955, 3. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 3:41,913

K2 1000 m: 1. Tibor Linka, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 3:14,437, 2. Gábor Jakubík, Martin Jankovec (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 3:18,097, 3. Adam Botek, Viktor Demin (Kajak & kanoe klub Komárno,/ŠKP Bratislava) 3:32,597

C1 1000 m: 1. Vincent Farkaš 3:56,246 min, 2. Matej Rusnák 3:57,065, 3. Adam Gavenda (všetci Trenčín) 4:05,356

K1 500 m: 1. Tibor Linka (ŠKP Bratislava) 1:38,994, 2. Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 1:40,029, 3. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 1:41,639

K2 500 m: 1. Gábor Jakubík, Martin Jankovec (ŠKP Bratislava/Dukla Trenčín) 1:30,323, 2. Tibor Linka, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 1:30,517, 3. Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) 1:32,082

C1 500 m: 1. Vincent Farkaš 1:54,547, 2. Matej Rusnák 1:55,037, 3. Adam Gavenda (všetci Dukla Trenčín) 1:57,883

K1 200 m: 1. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 37,462, 2. Daniel Szokol (Kajak & kanoe klub Komárno) 37,562, 3. Pál Horváth (KCK Šamorín) 38,242

K2 200 m: 1. Adam Botek, Daniel Szokol (Kajak & kanoe klub Komárno) 34,380

C1 200 m: 1. Ľubomír Hagara 42,102, 2. Matej Rusnák 43,982, 3. Adam Gavenda (všetci Dukla Trenčín) 44,322

K1 5000 m: 1. Marek Krajčovič (ŠKP Bratislava) 21:36,000, 2. Adam Botek (Kajak & kanoe klub Komárno) 21:42,000, 3. Matej Michálek (ŠKP Bratislava) 21:53,000

C1 5000 m: 1. Matej Rusnák 23:29,000, 2. Vincent Farkaš 24:22,000, 3. Adam Gavenda (všetci Dukla Trenčín) 24:30,000

ŽENY

K1 200 m: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 42,003, 2. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 44,783

K1 500 m: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 1:54,579, 2. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 1:59,344



Diskusia k článku:

Anonym

Kanoistika: Myšák na II. kvalifikačných pretekoch s víťazným double

http://sport.aktuality.sk/c/220835/kanoistika-mysak-na-ii-kvalifikacnych-pretekoch-s-vitaznym-double/

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra