V Bratislave ocenili najúspešnejších zástupcov MV SR

Ministerstvo vnútra SR po dlhej päťročnej prestávke opäť obnovilo tradíciu slávnostného vyhlasovania najlepších športovcov tohto rezortu. Stalo sa tak v prítomnosti ministra vnútra SR Daniela Lipšica a ďalších vysokých funkcionárov tohto rezortu. Keďže v minulom kalendárnom roku dosiahla medailové úspechy takmer päťdesiatka pretekárov sústredených v Stredisku štátnej športovej reprezentácie (SŠŠR) MV SR, iniciátori slávnosti ocenili laureátov v abecednom poradí.

SITA, dk;lo;pp | 21.01.2011 13:19:05

"Naše športové kluby sú jediné, ktoré sa môžu popýšiť tým, že už majú vybojované dve miestenky na budúcoročnú olympiádu v Londýne. Obe tieto kvóty splnili športoví strelci a okrem nich si už dlhé roky udržujú vysokú výkonnosť zástupcovia vodného slalomu a rýchlostnej kanoistiky. Teší nás, že k stálym laureátom tento rok pribudli aj nádejní juniori, čo len dokazuje, že práca v našom stredisku je na vysokej úrovni", zdôraznil riaditeľ SŠŠR MV SR Marián Kukumberg. Jeho slová potvrdil v príhovore aj minister vnútra Daniel Lipšic, ktorý okrem iného povedal, že športovci, ktorí dlhé roky patria medzi najlepších nielen na Slovensku, ale aj vo svete, si zasluhujú vysoké uznanie. "Byť najlepší v tom, čomu sa venujete celý život, je dôkazom nielen talentu a odhodlania, ale aj odriekania a obetovania," konštatoval šéf MV SR, predtým ako začal dekorovať najlepších seniorov v spomínanej ankete.

Ocenenia pre najúspešnejších športovcov MV SR si v Bratislave prevzali v kategórii seniorov športové strelkyne Danka Barteková a Lenka Barteková-Kostelecká, Daniela Pešková, Zuzana Štefečeková, Monika Zemková a paralympionička Veronika Vadovičová ako aj Pavol Kopp. Medzi ocenenými boli aj vodní slalomári Matej Beňuš, Peter a Pavol Hochschornerovci, Katarína Macová, Ladislav a Peter Škantárovci ako aj úspešná dvojica rýchlostných kanoistiek Ivana Kmeťová a Martina Kohlová. V kategórii najúspešnejší junior ocenenie patrilo vodnému slalomárovi Jergušovi Baďurovi, jeho kolegovi Karolovi Rozmušovi ako aj stolnej tenistke Barbore Balážovej, taekwondistovi Borisovi Lieskovskému, pästiarovi Michalovi Zátorskému a rýchlostnému kanoistovi Matejovi Rusnákovi. Medzi laureátmi juniorskej kategórie nechýbala ani silná skupina športových strelcov, ktorých na pódiu zastupovali Jana Hyblerová, Filip Praj, Veronika Sýkorová a Július Vass. Najúspešnejšími policajtmi na športovom poli za rok 2010 boli športoví strelci Ján Fabo, Erik Varga, Marián Kovačócy, praktický strelec Marián Vyšný a kulturista Juraj Vrábel.

Organizátori tejto tradičnej ankety ocenili aj najúspešnejších trénerov rezortu. Do desiatky kormidelníkov športovcov v dresoch ŠKP patrili Peter Hochschorner st. a Juraj Minčík (obaja vodný slalom), Filip Petrla a Tibor Soós (obaja rýchlostná kanoistika), Ivan Némethy, Vanesa Prajová, Juraj Sedlák, Branislav Slamka, Vladimír Slamka a Jozef Široký (všetci športová streľba). Do pätice najúspešnejších športových kolektívov MV SR za rok 2010 patrili reprezentačná posádka v rýchlostnej kanoistike K4 juniori (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Mário Jančák a Viktor Demin), muži volejbalového VKP Bratislava, hádzanárky športového klubu Bratislava, kolektív K4 v rýchlostnej kanoistike v zložení Michal a Richard Riszdorferovci, Juraj Tarr a Erik Vlček. Ako aj trojica športových strelkýň Danka Barteková, Lenka Barteková-Kostelecká a Monika Zemková.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
V Bratislave ocenili najúspešnejších zástupcov MV SR“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.