V A-finále na 500 m mužská K4 a ženská K2.

Slovensko bude mať v nedeľňajšom popoludňajšom A-finále na 500 m na 36. majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu dvojnásobné zastúpenie. Z predpoludňajších rozjázd si priamy postup do bojov o zlato zabezpečil mužský štvorkajak v zostave Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr. Komárňanci vyhrali svoju rozjazdu a nemuseli bojovať v popoludňajšom semifinálovom bloku. Odtiaľ si nedeľňajšie finále vybojovala slovenská ženská "kádvojka". V prvom piatkovom semifinále obsadila dvojica Ivana Kmeťová, Martina Kohlová tretiu priečku, pričom právo postupu do A-finále z každej z troch semifinálových jázd mali po tri najlepšie lode. Novácko-bratislavská dvojica na medzičase ešte viedla, napokon v cieli zaostala za rakúskou a francúzskou zostavou.

SITA, ds, ru | 10.08.2007 17:34:10

Ďalšie tri slovenské lode budú v nedeľu bojovať v B-finále. Patrí sem kanoista Marián Ostrčil, ktorý obsadil v druhej zo štyroch semifinálových jázd štvrtú priečku. Deblkanoisti Ľubomír Hagara a Daniel Biksadský skončili v treťom semifinále na 6. mieste, čo ich rovnako posunulo do B-finále. Mužská "kádvojka" v zložení Andrej Wiebauer, Róbert Erban obsadila v druhom semifinále 5. priečku a miesto v B-finále si vybojovala vďaka rýchlejšiemu času v porovnaní so súpermi z ostatných semifinálových jázd.

Aspoň do C-finále sa prebojoval kajakár Peter Gelle, ktorý vo svojom semifinále skončil na 5. priečke. Absolútne sa nedarilo piatej najlepšej kajakárke z OH 2004 Marcele Erbanovej, ktorej 8. miesto v III. semifinále nestačilo ani na účasť v C-finále.

Výsledky a umiestnenie slovenských lodí v semifinále na 500 m:

MUŽI / K1:

III. semifinále (prví dvaja zo štyroch semifinále plus najlepší s časom z 3. miest do finále, 3. a 4. miesto plus dvaja s časom z 5. miest do B-finále, zvyšní z 5. miest, 6. miesto a traja s časom do C-finále):

1. Adam van Koeverden (Kan.) 1:42,329,... 5. Peter Gelle (SR) 1:46,037

K2:

1. Kristaps Zalupe, Krists Straume (Lot.) 1:34,109,...5. Andrej Wiebauer, Róbert Erban (SR) 1:35,505

C1:

1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:54,143,... 4. Marián Ostrčil (SR) 1:57,547

C2:

III. semifinále (prví traja z troch semifinále do finále, 4. - 6. miesto do B-finále, zvyšné lode končia):

1. Jiří Heller, Martin Doktor (ČR) 1:44,947,...6. Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský (SR) 1:48,879

ŽENY / K1:

III. semifinále (prvé dve zo štyroch semifinále plus najlepšia s časom z 3. miest do finále, 3. a 4. miesto plus dve s časom z 5. miest do B-finále, zvyšné z 5. miest, 6. miesto a tri s časom do C-finále):

1. Ina Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:56,861,... 8. Marcela Erbanová (SR) 2:07,595

K2:

I. semifinále (prvé tri lode do A-finále, 4. - 6. miesto do B-finále, zvyšné lode končia):

1. Petra Schlitzerová, Viktoria Schwartzová (Rak.) 1:47,523,...3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:48,185

Výsledok slovenskej lode v rozjazde, ktorá znamenala priamy postup do finále:

K4:

I. rozjazda (z troch rozjázd víťazi priamo do finále, druhá až siedma loď do semifinále):

1. Slovensko (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr) 1:25,331

V A-finále na 500 m mužská K4 a ženská K2.“.