V A-finále na 1000 m MEJaU23 štyri slovenské lode.

Na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani si vo štvrtkových rozjazdách a semifinále na 1000-metrovej trati štyri slovenské lode vybojovali postup do sobotného finále. Priamo z rozjázd si účasť v bojoch o medaily vybojovali Juraj Oršula v C1 juniorov, Matej Rusnák v tej istej disciplíne pretekárov do 23 rokov a Krištof Tóth s Adamom Csenkeyom v juniorskom dvojkanoe. V semifinále bola úspešná Barbora Majorošová, ktorá sa v K1 junioriek pridala k slovenským postupujúcim do A-finále. Ďalších šesť slovenských lodí sa v sobotu predstaví v B-finále (o konečné 10. -18. miesto).

SITA, zs | 16.07.2009 20:15:11

Umiestnenie Slovákov vo štvrtkových pretekoch na 1000 m:

rozjazdy:

K1 juniorky: 5. Barbora Majorošová 4:16,183 - postúpila do semifinále

C1 juniori: 3. Juraj Oršula 4:11,391 - postúpil priamo do finále

K1 juniori: 3. Marek Krajčovič 3:51,671 - postúpil do semifinále

K1 ženy do 23 rokov: 7. Simona Šámková 4:18,723 - postúpila do semifinále

C1 muži do 23 rokov: 1. Matej Rusnák 4:03,946 - postúpil priamo do finále

K1 muži do 23 rokov: 5. Gabriel Jakubík 3:43,943 - postúpil do semifinále

K2 juniorky: 4. Lucia Mištinová, Karin Matejková 3:58,446 - postúpili do semifinále

C2 juniori: 3. Krištof Tóth, Adam Csenkey 3:51,277 - postúpili priamo do finále

K2 juniori: 5. Matej Michalek, Andrej Klučar 3:27,783 - postúpili do semifinále

K2 muži do 23 rokov: 4. Ľubomír Beňo, Miloš Mikleš 3:24,805 - postúpili do semifinále

K4 juniori: 4. Tomáš Zigo, Martin Vajda, Marcel Virga, Marián Goga 3:08,277 - postúpili do semifinále

K4 muži do 23 rokov: 6. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec 2:58,070 - postúpili do semifinále

semifinále:

K1 juniorky: 3. Barbora Majorošová 4:13,913 - postúpila do A-finále

K1 juniori: 3. Marek Krajčovič 3:52,565 - postúpil do B-finále

K1 ženy do 23 rokov: 7. Simona Šámková 4:20,128 - postúpila do B-finále

K1 muži do 23 rokov: 9. Gabriel Jakubík 4:12,783 - z ďalších bojov je vyradený

K2 juniorky: 4. Lucia Mištinová, Karin Matejková 4:00,894 - postúpili do B-finále

K2 juniori: 4. Matej Michalek, Andrej Klučar 3:31,303 - postúpili do B-finále

K2 muži do 23 rokov: 6. Ľubomír Beňo, Miloš Mikleš 3:27,062 - postúpili do B-finále

K4 juniori: 5. Tomáš Zigo, Martin Vajda, Marcel Virga, Marián Goga 3:09,022 - postúpili do B-finále

K4 muži do 23 rokov: 4. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Gabriel Jakubík, Martin Jankovec 3:00,045 - z ďalších bojov sú vyradení.



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
V A-finále na 1000 m MEJaU23 štyri slovenské lode.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy seniorov - šprint
04.06.2020 | Bascov, ROU
ZRUŠENÉ Kvalifikačné preteky juniori
06.06.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Veľká cena Komárna
13.06.2020 | Komárno
ZRUŠENÉ Samaria Cup
20.06.2020 | Šamorín
ZRUŠENÉ II. Kvalifikačné preteky seniori
25.06.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Trenčianska regata
27.06.2020 | Trenčín
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
02.07.2020 | Moscow, RUS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra