Úspešný komárňanský štvorkajak trénuje v USA.

Už koncom februára odcestovali do kalifornského San Diega slovenskí majstri sveta v rýchlostnej kanoistike, členovia zlatého štvorkajaku Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača a spolu s nimi aj šéftréner Pavel Blaho.

SITA, pp, ds | 07.03.2003 22:09:55

Elitní predstavitelia olympijského top tímu využívajú podmienky špičkového amerického strediska Chula Vista a pripravujú sa na nasledujúcu sezónu. Najmä na jej vrchol - majstrovstvá sveta v Atlante, ktoré budú zároveň aj kvalifikáciou na OH 2004 v Aténach. "Práve končíme časovú adaptáciu,“ povedal tréner slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike Pavel Blaho. K doterajšiemu priebehu prípravy poznamenal: "Zatiaľ sme síce trénovali menej intenzívne, ale prechod z domáceho pádlovacieho bazéna na vodu si vyžaduje istý čas. Predpoludňajšia fáza vyzerá takto: na vode v singlkajaku 16-18 kilometrov, potom polhodinový beh v teréne a napokon strečing. Popoludní 16 km na vode individuálna technika, potom výklus, posilňovanie, strečing, večera, regenerácia, masáže, jakusy a ľahké vyplávanie. Strava je na maximálnej úrovni, so všetkým, čo si športovec zmyslí. Pozitívnym momentom je, že sa tu pripravujú aj americkí medailisti aj z iných športov, čo chlapcov motivuje. Cestou do lodenice ideme okolo tartanu a máme možnosť sledovať špičkových atlétov, neskôr pred večerou s nimi priamo posilňujeme, takže pri činkách je dosť veľká tlačenica. Arco je teraz úplne plné, dokonca aj niektorí americkí športovci nezohnali v Chula Vista ubytovanie a prichýlili ich neďaleké hotely. Dochádza sem napríklad aj chýrny americký ženský futbalový tím."

V sobotu skupina pod vedením Pavla Blaha začne s intervalovým tréningom, ktorý bude pokračovať celý nasledujúci týždeň. V USA sú v týchto dňoch aj kanoisti z Trenčína. Pod vedením Slavomíra Kňazovického si tréningový stan v Newport Beach rozložili Peter Páleš, Ján Kubica a ďalší kanoisti. Americkí kajakári zatiaľ trénujú na Floride s Nórmi a nemeckým klubom z Essenu. Od 17. marca sa aj oni budú pripravovať s úspešným slovenským štvorkajakom. "Tak ako v minulom roku tešíme sa na niektoré spoločné merané tréningy na vode," dodal P. Blaho. Komárňanský štvorkajak má k dispozícii nové lode Plastex. "Paluba kajaku Richarda Riszdorfera sa ľahko poškodila. Jurajovi Bačovi sa neskôr odtrhol rebrík, ktorý drží priečku, takže aj lepenia máme dosť. Vychytávame muchy, dolaďujeme kokpity, sedačky ako v efjednotke a potom už začneme s testovaním. Nie motorov, ale agregátov v tele...“ s úsmevom zakončil Pavel Blaho.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Úspešný komárňanský štvorkajak trénuje v USA.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra